statystyki

Kumulacja Lotto: zobacz wyniki losowania 27.09.2011

27 września 2011, 22:02 | Aktualizacja: 28.09.2011, 10:10
Źródło:forsal.pl

Wtorek 27 września 2011 roku. Na wieczorne losowanie Lotto czekali przyszli polscy milionerzy, albo jeden szczęśliwiec, który typując wylosowaną „szóstkę” w historycznej kumulacji Lotto mógł zgarnąć równowartość prawie 14880 średnich pensji krajowych. Zobacz wyniki losowania Lotto.

Reklama

Reklama

Superenalotto

Superenalotto

źródło:

Dzisiejsza "mega kumulacja", jak nazywa ją Totalizator Sportowy, stworzyła szansę zamiany 3 zł, bo tyle kosztuje jeden kupon Lotto, na ponad 56 mln zł. Losowanie, czyli najbardziej emocjonujący moment gry już za nami. 

Liczby, które zapewnią szczęśliwcom przepustkę do beztroskiego życia to: 14 15 25 27 37 40.

W poprzednim losowaniu - 3 września - żaden gracz nie trafił "szóstki", dlatego w dzisiejszej kumulacji kwota urosła do rekordowych 56 mln zł. Do ostatniej chwili nie wiadomo było jednak ile dokładnie wyniesie pula przeznaczona na nagrodę.

Szczęśliwcami okazały się dwie osoby, które "zarobiły" dokładnie po 28 083 296 złotych i 60 groszy. To dwie rekordowe wygrane w Lotto. Do tej pory rekord w Polsce wynosił 24,5 mln, podał PAP.

Szansa trafienia wymarzonej szóstki wynosi 1:13 983 816. W przeszłości często zdarzało się, że wygrywała więcej niż jedna osoba. Np. w 1994 roku padł rekord jednocześnie trafionych szóstek i główną wygraną podzieliło się osiemdziesięciu szczęśliwców. Zdarzały się również sytuacje wręcz nieprawdopodobne. W 1995 roku po raz pierwszy dwie szóstki zasiliły konto... jednego gracza. Zwycięzca zagrał w Olsztynie i trafił główne wygrane w losowaniach 26 sierpnia i 6 września.

Szczęśliwcy nie otrzymają całej kwoty, ponieważ ustawa nakazuje potrącenie zryczałtowanego podatku dochodowego od każdej wygranej powyżej 2 280 złotych. Podatek stanowi 10 proc. i potrącany jest automatycznie przy wypłacie wygranej.

>>> Czytaj też: Historyczne losowanie Lotto: szczęśliwy wynik wart 1460 lat pracy

Jak wyliczył Forsal.pl, 45 mln zł, które po odliczeniu od kwoty 50 mln zł podatku, nie byłyby co prawda w stanie zagwarantować miejsca na liście najbogatszych Polaków, ale na pewno dostanie życie w Polsce dla szczęśliwca, który zgarnąłby całą pulę i jego potomstwa przez co najmniej 1460 lat. Tyle musiałby pracować przeciętny Polak, aby zarobić równowartość wygranej kwoty biorąc pod uwagę obecną średnią krajową pensję. (Średnie wynagrodzenie brutto w Polsce według szacunków GUS wyniosło w sierpniu 3 591,23 zł).

>>> Czytaj też: Wielkie pieniądze szczęścia nie dają. I zwiększają ryzyko bankructwa

Według zasad Lotto w każdym losowaniu pula na „szóstki” nigdy nie może być mniejsza niż 2 miliony, niezależnie od liczby zawartych zakładów. Zwykle, jeżeli jedna osoba trafi „szóstkę” czeka na niego wygrana od dwóch do kilkudziesięciu milionów. Wygrana za „piątkę” to średnio 5 300 zł, za trafioną „czwórkę” otrzymamy średnio 170 zł, wygrana za „trójkę” jest gwarantowana i wynosi 24 zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze