Sygnit

Sygnity kupiło akcje własne za 1,35 mln zł w ramach drugiej transzy skupu akcji własnych, podała spółka w komunikacie. Za tą kwotę spółka kupiła akcje stanowiące 0,74% kapitału. "Po nabyciu 87 996 sztuk akcji własnych w ramach drugiej transzy Programu Zakupu w funduszu celowym przeznaczonym na nabycie akcji własnych na dzień sporządzania niniejszej informacji pozostała kwota 94,14 zł. W związku z powyższym do czasu zasilenia funduszu celowego środkami przez Walne Zgromadzenie Spółka nie będzie nabywała akcji własnych" - czytamy w raporcie. W ramach drugiej transzy Programu Zakupu spółka nabyła 87 996sztuk akcji własnych, stanowiących 0,740% kapitału zakładowego i dających prawo do 0,740 %głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. Średnia cena płacona za jedną akcję w ramach drugiej transzy Programu Zakupu wyniosła 15,4058 zł. Łączna cena nabycia akcji w ramach drugiej transzy Programu Zakupu wyniosła 1 354 884,91 zł.

Orbis

Operator sieci hoteli Orbis przesunął termin podpisania umowy przyrzeczonej sprzedaży Hotelu "Francuski" do 7 listopada z 26 września, podała spółka w komunikacie.
"Z uwagi na wciąż trwające, standardowe procedury związane z transakcjami na rynku nieruchomości strony ustaliły w dniu 26 września 2011 nowe, następujące warunki umowy: termin podpisania umowy przyrzeczonej do dnia 7 listopada 2011 r.; zwiększenie kwoty zadatku o 1 mln zł tj. do 3 mln zł w wyniku konwersji 1 mln zł wpłaconej 15 września 2011 zaliczki" - głosi komunikat. Orbis podał też, że zadatek w kwocie 2 mln zł oraz zaliczka w kwocie 4,5 mln zł zostały już wpłacone na konto spółki.

Cersanit

Barcocapital Investment Limited, spółka zależna największego akcjonariusza Ceranitu Michała Sołowowa dokapitalizowała spółkę Opoczno III Sp. z o.o. kwotą 130,00 mln zł, a sam Cersanit - kwotą 0,65 mln zł, podał Cersanit w komunikacie. "27 września 2011 r. nadzwyczajne zgromadzenie wspólników spółki Opoczno III Sp. z o.o. z siedzibą w Opocznie podjęło uchwałę o dokonaniu proporcjonalnych dopłat do kapitału udziałowców. W wypełnieniu uchwały udziałowcy spółki Opoczno III Sp. z o.o., dokonali proporcjonalnych dopłat, stosownie do posiadanego kapitału, w ten sposób, że: spółka Barcocapital Investment Limited, podmiot zależny od pana Michała Sołowowa, znaczącego akcjonariusza Emitenta, dokonała dopłaty do kapitału na kwotę 130.000.000 zł, natomiast Cersanit SA dokonał dopłaty do kapitału na kwotę 650.000 zł" - głosi komunikat. Łącznie spółka Opoczno III Sp. z o.o. została dokapitalizowana na kwotę 130,65 mln zł. Spółka Opoczno III Sp. z o.o. nie prowadzi działalności operacyjnej.

ABS Investment

ABS Investment, firma specjalizująca się w doradztwie finansowym i inwestycjach na rynku kapitałowym, poszerzyła swoje portfolio o trzy nowe spółki, które planuje wprowadzić na NewConnect, poinformowała spółka w komunikacie. Akcje tych spółek mogą trafić na alternatywny rynek warszawskiej giełdy w ciągu kilku miesięcy.
"ABS Investment, notowana na NewConnect śląska spółka specjalizująca się w doradztwie finansowym i inwestycjach na rynku kapitałowym, poszerzyła portfolio o trzy nowe firmy. Dwie z nich: podkarpacki TechVenture Łukasz Pawlak i małopolski Softelnet to przedstawiciele branży IT, trzecia, pochodząca z łódzkiego Tilia to firma produkująca m.in. nawierzchnie na boiska sportowe" - czytamy w komunikacie. ABS Investment deklaruje, że w ciągu kilku miesięcy wprowadzi akcje tych spółek do obrotu na rynku alternatywnym. TechVenture to podmiot zajmujący się handlem domenami internetowymi oraz tworzeniem, prowadzeniem i sprzedażą serwisów internetowych. Zarządza serwisami internetowymi: kartki.pl, eKartki.pl i pepe.com. Softelnet to producent, dystrybutor i dostawca zaawansowanych rozwiązań i usług IT, natomiast firma Tilia specjalizuje się w branży budownictwa sportowego i wyposażania obiektów sportowych.

Getin

W raporcie z 28 września analitycy Raiffeisen podwyższyli rekomendację dla akcji Getin Holding do „kupuj” z „trzymaj”.>>>>  

CEZ

W raporcie z 26 września analitycy Raiffeisen ponownie zarekomendowali „kupuj” akcje czeskiego koncernu energetycznego CEZ.>>>>  

Enea

Analitycy Raiffeisen, w raporcie z 26 września, podtrzymali rekomendację „kupuj” akcje spółki energetycznej Enea.>>>>  

TauronPE

W raporcie z 26 września analitycy Raiffeisen ponownie rekomendują „trzymaj” akcje spółki energetycznej Tauron Polska Energia (TAURONPE). >>>>   

KGHM

Analitycy Erste Group obniżyli rekomendację dla akcji KGHM Polska Miedź do "trzymaj" z "kupuj" oraz cenę docelową akcji do 145 zł wobec 202 zł, wynika z raportu z 28 września. >>>>   

Atal

Firma deweloperska Atal rozpocznie trzy nowe inwestycje mieszkaniowe w Krakowie. Pierwsza z nich ruszy jeszcze w tym roku, a kolejne w marcu 2012 r. Łączna szacowana wartość nowych projektów wyniesie blisko 200 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie. "W grudniu 2011 r. ruszy pierwsza z nich, zlokalizowana w dzielnicy Czyżyny. Powstanie tam ok. 365 mieszkań, zlokalizowanych w sześciu budynkach na łącznej powierzchni ponad 18 tys. m.kw. (…) Kolejne dwie inwestycje rozpoczną się w marcu 2012 r. Obie powstaną w obrębie dzielnicy Krowodrza. Pierwsza z nich to kameralne, eleganckie osiedle, składające się z 2 budynków. Na łącznej powierzchni blisko 4,5 tys. m.kw znajdzie się 81 mieszkań. (…) W ramach ostatniej inwestycji powstanie 7 budynków mieszkalnych oraz 154 mieszkania o łącznej powierzchni blisko 8 tys. m.kw." - głosi komunikat.

Echo Investment

Spółka zależna firmy deweloperskiej Echo Investment, "Veneda - Projekt Echo - 97" podpisała ze spółką Instal Białystok umowę o generalne wykonanie Centrum Handlowego "Galeria Veneda" w Łomży, poinformowała spółka w komunikacie. Wartość umowy wynosi 69,63 mln zł netto. Obiekt ma być gotowy jesienią 2012 roku. Galeria Veneda to centrum handlowe powstające w Łomży na działce u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Obiekt dysponuje ponad 16 tys. mkw. powierzchni pod wynajem. Zaplanowano w nim 80 sklepów. Obiekt ma być gotowy jesienią 2012 roku.

Trakcji - Tiltry

Konsorcjum spółki zależnej firmy budowlanej Trakcja – Tiltra, Poldim, zawarła ze Skarbem Państwa – Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad umowę na kontynuację budowy autostrady A4 na odcinku Brzesko – Wierzchosławice o łącznej wartości 521,76 mln zł netto, poinformowała spółka w komunikacie. Konsorcjum występuje w składzie: Heilit + Woerner Budowlana – pełnomocnik konsorcjum; Strabag – partner konsorcjum; Poldim – partner konsorcjum; Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB – Podbeskidzkie – partner konsorcjum" – czytamy w komunikacie. Przedmiotem umowy jest "Kontynuacja budowy autostrady A-4 na odcinku Brzesko – Wierzchosławice w km od 479+000 do km 499+800". Łączna wartość netto umowy: 521 758 842,92 zł; część wartości umowy netto, która przypada Poldim: 150 000 000,00 zł, podała spółka.