Pod oświadczeniem podpisali się także inni kandydaci PJN ubiegający się o mandat poselski ze stolicy: Ernest Kobyliński, Wojciech Reszka, Agnieszka Smoczyńska oraz Marcin Kowalski.

Podpisanie deklaracji przez polityków PJN jest odpowiedzią na apel akcji obywatelskiej stoppodatkom.org.pl. Jak napisano na stronie internetowej inicjatywy, jej celem jest otrzymanie pisemnej deklaracji od kandydatów do parlamentu, że po zdobyciu mandatu będą sprzeciwiać się wszelkim działaniom "na rzecz zwiększenia wszelkiego rodzaju podatków". Podkreślono, że po zakończeniu wyborów zostaną przedstawione dokładne informacje statystyczne, gdzie i kto podpisał oświadczenie.

Klimaszewski przypomniał w środę na konferencji prasowej przed gmachem Sejmu, że PJN opowiada się za jak najniższymi podatkami. "Dlatego właśnie, jako warszawscy kandydaci do Sejmu, chcemy poprzeć akcję +stop podatkom+" - podkreślił. Dodał, że podpisanie oświadczenia ma być deklaracją, że kandydaci PJN "nie przyłożą ręki do podwyżki podatków w Polsce".

PJN zaapelowała do kandydatów innych partii, aby również podpisali deklarację.

Na stronie internetowej stoppodatkom.org.pl poinformowano, że deklarację podpisali już m.in. wiceszef PO Waldy Dzikowski, posłowie PSL Franciszek Stefaniuk i Eugeniusz Kłopotek oraz wiceszef PJN Paweł Poncyljusz.