„W miejscu gdzie przez lata stała szczecińska "Kaskada", otwarto Galerię Kaskada, w której znalazło się 140 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych”, pisze PAP. Otwarcie Galerii pozwoliło na stworzenie około 1200 nowych miejsc pracy.Centrum handlowe powstało na terenie spalonego w 1981  kombinatu handlowo-rozrywkowego o tej samej nazwie (w pożarze zginęło 13 osób).

>>> Remont Dworca Centralnego w Warszawie zakończy się pod koniec 2011 r.

„Kaskada będzie jednym z najnowocześniejszych centrów handlowych na Pomorzu Zachodnim i w Polsce. Dla szczecinian będzie alternatywą dla Galaxy”, pisze portal Moje Miasto Szczecin. Centrum Galaxy to największe centrum handlowe w regionie zachodniopomorskim, przez długi czas jedyne, o tak szerokim programie funkcjonalnym w Szczecinie. Od początku istnienia Centrum odwiedziło ponad 115.273.021 (według danych centrum na koniec czerwca 2011 roku) osób. W marcu tego roku w Szczecinie otwarto także dużą Galerię Turzym. 

Jednak Galeria Kaskada, będzie pierwszym centrum handlowym, które jest zlokalizowane w tak ważnym dla Szczecina miejscu. Inwestycja wpisuje się w plany rozwoju miasta. Kaskada ma zmienić oblicze centrum i stanowić urbanistyczny kanon dla dalszej modernizacji Szczecina. Koszt inwestycji wyniósł około 180 mln euro.

>>> Czytaj też: Inwestycje na euro 2012: ze stadionów popłynie muzyka

W galerii swoje sklepy otworzą nieznane dotąd w Szczecinie marki, takie jak Saturn, Alma, a także takie marki, np.: VanGraaf, czy C&A. Wśród nowości znajdą się też salon Pandory, Parfors, kawiarnia Starbucks i wiele innych. Łącznie 35 sklepów z nowymi, dotychczas nieobecnymi w Szczecinie markami.

Podczas prac przygotowawczych do budowy Galerii wyburzono dawne budynki Teatru Lalek Pleciuga, zakładów odzieżowych Odra SA oraz kilka mniejszych obiektów. Teatr przeniósł się do nowej siedziby, której budowa została sfinansowana przez inwestora galerii – firmę EBC.