Logowanie / Rejestracja
Logowanie do e-Dziennik Gazeta Prawna

Jeżeli nie posiadasz konta w
serwisie zarejestruj się tutaj

forsal.pl - Giełda Waluty Finanse

statystyki

Koefoed: Trzy kluczowe publikacje

22 maja 2012, 10:17
 • 0
 • Drukuj

Po kilku dość upolitycznionych dniach nareszcie do centrum uwagi powracają dane ekonomiczne. Zanim o godz. 14 zostanie opublikowanych kilka istotnych raportów, najpierw poznamy dane dotyczące inflacji w Wielkiej Brytanii.Strefa euro – majowy wskaźnik zaufania konsumentów – pogorszenie?

Pomimo uruchomienia dwóch programów 3-letnich LTRO o łącznej wartości 1 biliona euro, kryzys zadłużeniowy w dalszym ciągu trzęsie Eurolandem i przypomina o sobie za każdym razem, kiedy inwestorzy zaczynają nabierać nieco nadziei. Nie jest niespodzianką, że konsumenci w pogrążonej w kryzysie strefie euro nie są zbyt optymistycznie nastawieni co do kondycji gospodarki, szczególnie biorąc pod uwagę przelewarowane bilanse sektora prywatnego oraz najwyższą od lutego 1997 roku stopę bezrobocia, sięgającą 10,9 proc.

USA – majowy indeks aktywności w sektorze wytwórczym Fedu z Richmond – w dół

Po publikacji dosyć niezłego raportu na temat sektora produkcyjnego w rejonie nowojorskim – który odnotował wzrost z 6,6 pkt w kwietniu do 17,1 w maju – w zeszłym tygodniu nastroje zasadniczo popsuł bardziej szczegółowy wskaźnik perspektyw sektora prywatnego publikowany przez Fed z Filadelfii. Nie tylko nie sprostał oczekiwaniom (na poziomie 10 pkt), ale również spadł z 8,5 pkt do -5,8. Poszczególne elementy indeksu były równie negatywne, zwłaszcza wartość nowych zamówień (-1,2 wobec 2,7 pkt miesiąc temu).

USA – kwietniowa dynamika sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym – odbicie w górę

Mimo, że zarówno w lutym jak i w marcu sprzedaż istniejących nieruchomości spadła, 6-miesięczna średnia znajduje się obecnie o 6 proc. wyżej niż w poprzednim półroczu (0,7 proc.). Zakontraktowana sprzedaż, wskaźnik o 1-2 miesiące wyprzedzający sprzedaż na rynku wtórnym, wskazuje na dalsze wzrosty.

Jak zauważyłem na wstępie, warto również zwrócić uwagę na inflację w Wielkiej Brytanii. Konsensus oczekuje w kwietniu dalszego wyhamowania do 3,1 proc. r/r, wobec 3,5 proc. miesiąc temu. Charakteryzująca się mniejszą zmiennością inflacja bazowa powinna w kwietniu wynieść 2 proc., wobec 2,5 proc. w marcu.Źródło:Saxo Bank
 • 0
 • Drukuj

Najnowsze komentarze:

  Tylko na Forsal.pl

  Infografiki, wykresy, mapy

  Najnowsze galerie »

  wszystkie »

  Finansopedia forsal.pl

  popularnenajnowsze