W środę rano na europejskich parkietach pojawiły się pierwsze symptomy pogorszenia nastrojów. Brytyjski FTSE 100 po otwarciu spadł 0,45 proc., we Francji CAC 40 stracił 0,05 proc. niemiecki DAX osunął się pod kreskę o 0,20 proc.

Na domowym podwórku WIG 20 stracił 0,37 proc a WIG 0,25 proc.

„Moim faworytem wciąż pozostaje strona podażowa" - ocenił analityk BDM Krystian Brymora. Według niego, choć we wtorek dobre nastroje na rynkach ryzykownych aktywów się utrzymały, obroty kolejny raz nie potwierdziły kierunku, co powinno być ostrzeżeniem dla coraz pewniejszych siebie byków.

„Podobne ostrzeżenia wysyłają oscylatory " – podkreślił Brymora. We wtorek indeks WIG20 wzrósł o 0,20 proc. do 2266,53 pkt a WIG o 0,13 proc. do 41224,77 pkt. Wartość obrotów na rynku akcji wyniosła ok. 540 mln zł.

W środę rynki w Azji zakończyły dzień notowań optymistycznie. Chiński Shanghai Composite Index na zamknięciu wzrósł o 0,2 proc. i wyniósł 2.160,99 pkt.

INDEKSY EUROPEJSKIE - 8.08.2012
IndeksKurs (pkt)zm. pkt.zmiana
TOPIX INDEX (TOKYO)745,641,940,26%
NIKKEI 2258881,1677,850,88%
HANG SENG20065,52-7,03-0,04%
SHANGHAI SE COMPOSITE2160,993,370,16%
SHENZHEN SE COMPOSITE895,94-2,54-0,28%
TAIWAN TAIEX7319,8024,340,33%
KOSPI1903,2316,430,87%
S&P/ASX 2004312,5620,000,49%
MSCI ASIA APEX 50810,041,790,22%