Na otarciu sesji szeroki indeks WIG wzrósł o 0,75 proc. i wyniósł 42 071,22 pkt., podczas gdy WIG 20 zyskał 1,06 proc. i był na poziomie 2 306,02 pkt.

Wzrosły też inne indeksy w Europie. Brytyjski indeks FTSE 100 po otwarciu notowań wzrósł o 0,40 proc. i wyniósł 5.847,57 pkt. Francuski CAC 40 wzrósł o 0,55 proc. i wyniósł 3.499,65 pkt., a niemiecki indeks DAX wzrósł o 0,28 proc. i wyniósł 7.053,57 pkt. Indeks węgierskiej giełdy BUX po otwarciu sesji wzrósł o 0,48 proc. i wyniósł 17.795,56 pkt.

Chiński Shanghai Composite Index na zamknięciu wzrósł o 0,5 proc. i wyniósł 2.118,27 pkt. Z kolei japoński indeks Nikkei 225 spadł o 0,2 proc. i wyniósł 9.156,92 pkt.

"Za nami sesja praktycznie bez danych, z zupełnie neutralnym zakończeniem. Dziś może być podobnie. Jedyne impulsy mogą dotrzeć ze strony europejskich polityków. Na razie na parkietach panuje wakacyjny letarg" - oceniła analityk Noble Securities Eliza Dąbrowska.

Zaznaczyła, że sesja za oceanem miała również dość spokojny przebieg. Widać było, że inwestorzy chcą przeczekać dzień bez ważnych impulsów. "Niestety dzisiejsze kalendarium jest równie puste jak to z wczoraj. Jedyne na co możemy liczyć, to doniesienia ze świata polityki" - zaznaczyła Dąbrowska.

Na zamknięciu sesji w poniedziałek WIG20 spadł o 1,38% do 2281,86, zaś WIG o 0,43% do 41759,28 pkt. Wartość obrotów na rynku akcji wyniosła ok. 570 mln zł.

INDEKSY W AZJI - 21.08.2012
IndeksKurs (pkt)zm. pkt.zmiana
TOPIX INDEX (TOKYO)765,260,600,08%
NIKKEI 2259156,92-14,24-0,16%
HANG SENG20100,09-4,18-0,02%
SHANGHAI SE COMPOSITE2118,2711,310,54%
SHENZHEN SE COMPOSITE891,3112,061,37%
TAIWAN TAIEX7506,8174,901,01%
KOSPI1943,22-3,09-0,16%
S&P/ASX 2004383,3819,090,44%
MSCI ASIA APEX 50810,182,550,32%