"Jest to kolejna szansa dla polskich innowacyjnych firm na nawiązanie współpracy biznesowej. Dla Polski to natomiast okazja, by pokazać na arenie międzynarodowej nasze osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska i tym doświadczeniem dzielić się z innymi krajami" - powiedziała cytowana na stronie resortu wiceminister środowiska Beata Jaczewska.

Ministerstwo podało, że podczas misji w Rosji zaplanowano spotkanie w Moskwie laureatów projektu GreenEvo z przedstawicielami ministerstwa zasobów naturalnych i ekologii, którzy mają przybliżyć polskim przedsiębiorcom lokalne uwarunkowania dla rozwoju technologii środowiskowych. Wiceminister Jaczewska weźmie także udział w spotkaniu z doradcą prezydenta Rosji ds. zmian klimatu Aleksandrem Bedrickim oraz wystąpi z wykładem nt. zmian klimatu i zielonej gospodarki w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych.

W Petersburgu odbędzie się spotkanie z przedstawicielami lokalnego biznesu, mające służyć nawiązaniu kontraktów z polskimi przedsiębiorstwami.

Podczas misji handlowej w Chile reprezentanci polskich innowacyjnych firm wezmą udział w seminarium poświęconym rynkowi zielonych technologii i uwarunkowaniom dla ich rozwoju w tym kraju. Wiceminister Jaczewska spotka się z podsekretarzem stanu resortu środowiska Chile, przewodniczącym Fundacji Przedsiębiorczości Euro-Chile, przedstawicielami Centrum Informacyjnego o Zasobach Naturalnych podległego Ministerstwu Środowiska, przedstawicielami Państwowej Korporacji Rozwoju Produkcji oraz władzami Chilijskich Lasów Państwowych.

Reklama

Resort podał, że misje handlowe potrwają do 23 listopada. W październiku laureaci GreenEvo odwiedzili Algierię, Malezję, Turcję, Ukrainę i Wietnam. Jednym z sukcesów misji było nawiązanie przez firmę Asket współpracy z Instytutem Maszyn Rolniczych Ministerstwa Rolnictwa Wietnamu.

GreenEvo Akcelerator Zielonych Technologii jest projektem Ministerstwa Środowiska, mającym na celu transfer polskich innowacyjnych technologii środowiskowych i globalną promocję polskiej myśli technicznej. Priorytetem jest dostarczanie polskich technologii na rynki zagraniczne.