statystyki

Zarobki pracowników fizycznych w Polsce – zobacz ranking

19 listopada 2012, 11:33 | Aktualizacja: 20.11.2012, 09:13
Źródło:rynekpracy.pl

Na najwyższe zarobki mogą liczyć pracownicy fizyczni w branży chemicznej i lotniczej. Najniższe wynagrodzenia otrzymują zatrudnieni w sektorze elektronicznym.

Reklama

Reklama

Mediana wynagrodzeń doświadczonych pracowników fizycznych w Polsce w 2012 roku kształtowała się na poziomie 3 045 zł brutto – wynika z raportu płacowego Sedlak & Sedlak 2012.

Spośród doświadczonych pracowników fizycznych zatrudnionych w różnych branżach, najwyższe zarobki odnotowano w sektorze chemicznym (3 385 zł). Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się branża lotnicza, w której mediana zarobków pracowników tego szczebla kształtowała się na poziomie 3 217 zł, a na trzecim - branża spożywcza (3 152 zł).

Na drugim końcu zestawienia znalazła się branża elektroniczna i elektrotechniczna. Mediana wynagrodzeń pracowników fizycznych wynosi tu 2 645 zł. Zatrudnieni w sektorze materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz zarabiali 2 743 zł brutto.

Wśród najlepiej opłacanych województw prym wiedzie Mazowsze. W województwie mazowieckim, mediana wynagrodzeń osób zatrudnionych w charakterze pracowników fizycznych wynosiła 3 312 zł brutto. Powyżej 3 000 zł otrzymywali też pracownicy na Śląsku i w Wielkopolsce. Najmniej zarabiali pracownicy w przedsiębiorstwach z województwa lubelskiego (2 705 zł). 

>>> Czytaj też: Wynagrodzenia w 2012 roku: zobacz, kto zarabiał najwięcej

>>> Czytaj też: Kto dostanie podwyżkę w 2013 roku?

Reklama

Tagi:praca

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze