statystyki

Likwidacja OFE Polsat: Aktywa funduszu przejmie PKO BP Bankowy OFE

12 lutego 2013, 16:02 | Aktualizacja: 12.02.2013, 16:07
Tylko na Forsal.pl

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na przejęcie zarządzania OFE Polsat przez PKO BP Bankowy PTE SA – poinformowała KNF w komunikacie.

Reklama

Reklama

Pieniądze

Pieniądze

źródło: ShutterStock

Likwidacja OFE Polsat rozpocznie się 16 kwietnia, a zakończy 19 lipca 2013 roku. W tym dniu aktywa OFE Polsat zostaną w całości przeniesione do PKO BP Bankowy OFE.

Nowy fundusz, który powstanie po połączeniu PKO BP Bankowy i OFE Polsat, będzie siódmym największym funduszem na rynku pod względem liczby członków i ósmym pod względem wartości aktywów.

„Oceniając wniosek, Komisja wzięła w szczególności pod uwagę interes członków obu OFE, w tym ponoszenie przez obecnych członków obu funduszy niższej opłaty za zarządzanie w OFE powstałym po połączeniu aktywów oraz obniżenie opłaty od składki dla członków PKO BP Bankowy OFE” – czytamy w komunikacie KNF.

>>> Czytaj też: KNF: Aktywa netto OFE spadły do 268,91 mld zł na koniec stycznia 2013 r.

Warunkiem przejęcia zarządzania OFE Polsat przez PKO BP Bankowy PTE SA jest wejście w życie decyzji KNF o obniżeniu opłaty od składki do poziomu obecnie obowiązującego dla OFE POLSAT, tj. do wysokości 3,4 proc. kwoty z wpłacanych składek, nie później niż w dniu 19 lipca 2013 r.

Zezwolenie na przejęcie zarządzania jest równoznaczne z wydaniem zezwolenia na zmianę statutu OFE Polsat w zakresie informacji dotyczących towarzystwa zarządzającego funduszem.

>>> Polecamy: Wartości jednostek i aktywa funduszy emerytalnych lecą w dół

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze