Na mocy umowy zarząd województwa zobowiązał się do opracowania pięcioletnich planów kontynuacji i rozwoju ich działalności, ze szczególnym uwzględnieniem uzdrowiskowego charakteru.

Uzdrowisko Lądek-Zdrój S.A. jest jednym z najpopularniejszych uzdrowisk Kotliny Kłodzkiej. Działa w dwóch miejscowościach: Lądek-Zdrój położony w odległości ok. 25 km na południowy-wschód od Kłodzka oraz Długopole położone w odległości 5 km na południe od Bystrzycy Kłodzkiej, również w powiecie kłodzkim. Lądek-Zdrój jest znany z leczenia schorzeń narządu ruchu, kręgosłupa, dolegliwości dermatologicznych, osteoporozy i układu nerwowego. Zawdzięcza to rzadkim w Polsce źródłom wód leczniczych, m.in. radoczynnym wodom siarczkowo-siarkowodorowo-fluorkowym.

Szczawno-Zdrój sąsiaduje od strony północno-zachodniej z Wałbrzychem, natomiast Jedlina Zdrój od strony południowo-wschodniej. Uzdrowisko posiada nowoczesne zaplecze lecznicze, które wykorzystuje w zakresie rehabilitacji medycznej, społecznej i zawodowej. Jest właścicielem Rozlewni Wód Mineralnych, która produkuje wodę "Anka" oraz butelkuje wody lecznicze "Dąbrówka" i "Mieszko".

Pierwszym uzdrowskiem nieopłatnie przekazanym samorządowi województwa był Ciechocinek, który skomunalizowano 20 grudnia 2012 r. MSP zapowiadało wtedy komunalizację dalszych sześciu uzdrowisk. Dotychczas podpisano także umowy przekazania samorządom uzdrowisk Kołobrzeg, Świnoujście i Busko-Zdrój oraz Rymanów.

Reklama

>>> Czytaj także: Budzanowski: MSP chce dywidendy z PGNiG oraz wszystkich spółek MSP z giełdy