statystyki

Dreamlinerem do Bangkoku, Sri Lanki i na Kubę. To efekt umowy Rainbow Tours i LOT-u

8 maja 2013, 14:59 | Aktualizacja: 08.05.2013, 15:11
Tylko na Forsal.pl

LOT i Rainbow Tours zawarły umowę na obsługę rejsów czarterowych do najbardziej popularnych regionów turystycznych na świecie. Są wśród nich Kuba, Sri Lanka i Bangkok.

Reklama

Reklama

Począwszy od listopada tego roku raz w tygodniu będą odbywały się loty do Bangkoku, zaś raz na dwa tygodnie do Colombo na Sri Lance, meksykańskiego Cancun, a także jednego z głównych kurortów na Karaibach – kubańskiego Varadero. Rejsy mają być obsługiwane przez należące do PLL LOT Dreamlinery, dzięki czemu loty z Warszawy będą mogły odbywać się bez międzylądowań. Znacząco skróci to czas podróży. Na Sri Lankę zamiast w 17 godzin dotrzemy w niecałe 9, zaś podróż na Kubę potrwa 12 godzin - zamiast dotychczasowych 17.

"Chcemy naszym partnerom biznesowym i ich podróżnym oferować najlepszy produkt, którym dysponujemy” – powiedział Sebastian Mikosz, Prezes Zarządu PLL LOT S.A. „Jestem przekonany, że znajdzie się wielu chętnych na bezpośredni przelot w tak odległe zakątki świata do których zwyczajowo rejs trwa nawet kilkanaście godzin. Cieszę się, że wraz z naszym Partnerem po raz pierwszy możemy zaproponować podróżującym z Polski tak komfortowe warunki wakacyjnych podróży. Gwarantuję, że pasażer w znacznie mniejszym stopniu odczuje efekty zmęczenia rozpoczynając lub kończąc wakacje” – dodał Mikosz.

LOT powraca do działalności czarterowej jako jednego ze strategicznych elementów swojego modelu biznesowego. Zgodnie z planem, loty czarterowe przewoźnik zacznie wykonywać od sezonu zimowego 2013/2014. Jak zapewnia LOT, współpraca pomiędzy liniami lotniczymi a tour-operatorem pozwoli na efektywne wykorzystanie floty dalekiego zasięgu w okresie, gdy ruch pasażerski jest mniej intensywny i samoloty spędzają mniej godzin w powietrzu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze