Biurowiec Q22 będzie największym i najważniejszym projektem spółki Echo Investment, Budynek powstanie przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej, w miejscu rozebranego niedawno hotelu Mercure. Jak zapewnia spółka, wszystkie materiały uzyskane podczas rozbiórki budynku zostały poddane recyklingowi. Dzięki temu udało się pozyskać 1 500 ton stali i 25 000 ton betonowego kruszywa.

Wieżowiec został zaprojektowany przez pracownię Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. W wysokim na 155 metrów budynku powstanie 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Szybkie przemieszczanie się między piętrami mają zapewnić 23 windy zainstalowane w budynku.

Echo Investment zapowiada, że już wkrótce rozpocznie się budowa ścian szczelinowych, platformy roboczej do dalszych robót. Obecnie trwa wybór generalnego wykonawcy projektu. Najpierw ruszy budowa podziemnego 5-poziomowego parkingu. Prace potrwają 12 miesięcy. Parking będzie mógł pomieścić około 350 samochodów i 110 rowerów.

Q22 ma być nowoczesnym biurowcem przyjaznym dla użytkowników. „To miejsce, które stanie się wizytówką każdej firmy podkreślając jej prestiż. Q22 to także udogodnienia dla użytkowników - restauracja, fitness, parking i szatnie dla rowerzystów, nowoczesne rozwiązania dla właścicieli urządzeń mobilnych, odpowiednie zaplecze socjalne” - mówi Rafał Mazurczak, dyrektor działu biur i hoteli Echo Investment.

"Wzniesienie wieżowca w centrum Warszawy było marzeniem Stefana. Rozpoczęty przez niego projekt rozwinęliśmy tak, by nosił znamiona architektury wyrazistej, charakterystycznej i widocznej nie tylko w sylwecie miasta i jego historycznych wedutach, ale i w perspektywach warszawskich alei i ulic coraz mocniej zarysowującego się city" - mówi prof. Ewa Kuryłowicz z pracowni Kuryłowicz & Associates

Budowa Q22 ma zakończyć się w I kwartale 2016 roku. Cała inwestycja ma pochłonąć 500 mln zł.