APS Energia, która jesienią chce przenieść się na rynek główny GPW z NewConnect, stawia sobie za cel umacnianie pozycji lidera na rynku urządzeń zasilania awaryjnego dla przemysłu w Polsce, zwiększanie udziałów na rynkach wschodnich oraz ekspansję zagraniczną.

"Naszym celem jest osiągnięcie średniorocznego wzrostu przychodów na poziomie 20 proc. r/r, a z uwzględnieniem potencjalnych akwizycji 30 proc. r/r" - powiedział Szewczyk, cytowany w komunikacie.

APS Energia dostarcza produkty dla odbiorców z branż energetyki, przemysłu rafineryjnego oraz wydobywczego.

"Zdobyliśmy wymagane rosyjskie certyfikaty bezpieczeństwa na rosyjskim rynku energii atomowej i planujemy tam dalszą ekspansję" - zapowiedział prezes. Grupa chce dostarczać urządzenia także dla elektrowni na Węgrzech, w Finlandii, Turcji i Bułgarii.

Reklama

Szewczyk zapowiada dalszą ekspansję produktów. Spółka pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą rozszerzyć działalność na kolejne sektory gospodarki (trakcja jezdna, sektor obronny oraz służby zdrowia).

"Ciągle inwestujemy w rozwój nowych produktów. Możemy się pochwalić nowatorskimi rozwiązaniami w dziedzinie systemów zasilania statków wojennych, trakcji jezdnych czy filtrów hybrydowych dla sektora wydobycia ropy naftowej" - wymienia prezes.

Spółka pracuje również nad specjalistycznymi urządzeniami zasilania gwarantowanego dla platform wiertniczych i sektora wydobycia gazu łupkowego.

Jednym ze strategicznych celów Grupy jest umocnienie się na pozycji krajowego lidera urządzeń zasilania awaryjnego dla energetyki i przemysłu rafineryjnego. APS Energia chce postawić na sektor trakcji jezdnej. "Chcemy docelowo uzyskać ponad 10% udziału w tym segmencie" - zapowiedział prezes. Grupa planuje nie tylko serwisować własne urządzenia, ale oferować montaż aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki przez swoją spółkę zależną ENAP SA.

APS Energia ma w planach zwiększenie udziałów na rynkach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), w tym szczególności Rosji, Kazachstanu i Azerbejdżanu.

"Celem strategicznym Grupy jest zwiększenie udziałów w sektorze zasilania awaryjnego dla przemysłu i energetyki i przemysłu rafineryjnego w Rosji do 15% oraz do 1-2% w tamtejszym sektorze trakcji jezdnej" - zapowiedział Szewczyk.

Poza rozwojem na rynkach krajów WNP, APS Energia planuje wejść na rynki azjatyckie (Indie, Wietnam), Bliskiego Wschodu (Turcja, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Kuwejt, Irak, Iran, afrykańskie (Egipt, RPA) oraz Ameryki Północnej i Południowej, podano także w komunikacie.

"W związku z dynamicznym rozwojem i rosnącym popytem, APS Energia chce zwiększyć moce produkcyjne o 150%. W Stanisławowie k. Warszawy powstanie nowoczesny kompleks biurowo- produkcyjny. Inauguracja produkcji jest planowana na I kw. 2016 roku. Firma nie wyklucza również uruchomienia zakładu produkcyjnego poza granicami Polski" - czytamy dalej.

APS zapowiada też, że chce prowadzić akwizycje podmiotów, których działalność będzie uzupełniała ofertę asortymentową i rynkową Grupy.

"Obszar naszego zainteresowania to Polska, rynki WNP oraz Europa Zachodnia. Bacznie przyglądamy się zarówno producentom, firmom montażowo-serwisowym oraz dystrybutorom, a także integratorom działającym w branży AKPiA" - wskazał prezes.

W końcu czerwca br. akcjonariusze APS Energia podjęli uchwałę o przeniesieniu notowań spółki na rynek główny GPW. Szewczyk powiedział wówczas agencji ISBnews, że zmiana rynku notowań powinna nastąpić jesienią br.

APS Energia SA jest wiodącym producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego na rynku polskim. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w sierpniu 2013 r.

>>> Czytaj też: Grupa APS Energia przeniesie się na rynek główny, planuje akwizycję na Zachodzie