Sieć WAN połączy sądy apelacyjne, sądy okręgowe, sądy rejonowe, a także podstawowy i zapasowy ośrodek przetwarzania danych resortu.

"Zapewnienie ciągłości pracy tak kluczowych systemów, jak system Nowej Księgi Wieczystej czy Krajowy Rejestr Sądowy, to duża odpowiedzialność. Taki projekt wymaga dostarczenia usług telekomunikacyjnych o najwyższych parametrach. Jestem przekonany, że mając do dyspozycji jedną z najlepiej rozwiniętych infrastruktur technicznych w kraju, spełnimy wymagania resortu" – powiedział dyrektor sprzedaży do klientów kluczowych i korporacyjnych Orange oraz prezes Integrated Solutions Leszek Hołda, cytowany w komunikacie.

Do stycznia 2015 roku Orange Polska uruchomi w 508 jednostkach resortu sprawiedliwości jednolitą i bezpieczną sieć transmisji danych, opartą o rozwiązanie IP MPLS z przepływnościami łączy od 1 do 300 Mbps. Sieć obsłuży rejestry sądowe, systemy informatyczne i bazy danych działające w resorcie. Zabezpieczy też lokalne potrzeby sądów powszechnych w zakresie transmisji danych, podano również.

Na bazie sieci Orange będą działały m.in. Rejestr Zastawów, Punkty Przyjmowania Ogłoszeń Monitora Sądowego i Gospodarczego, Punkty Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego czy Elektroniczne Postępowanie Upominawcze. Sieć WAN zapewni też transmisję dla wdrażania, utrzymania i rozwoju Zintegrowanego Systemu Rachunkowości i Kadr, poczty centralnej, Portalu Informacyjnego, Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru, wymiany danych w postaci elektronicznej między sądami a prokuraturami i dla innych systemów resortowych.

Reklama

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to wiodący dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii stacjonarnej, dostępu do internetu, telewizję oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP), a także świadczy usługi telefonii komórkowej, w tym usługi trzeciej generacji w standardzie UMTS oraz usługi oparte na technologii CDMA.

>>> czytaj też: Pałac za 4,6 mln zł i wysokie wynagrodzenia. Zobacz, jak ZAIKS "wspiera twórców"