"Dom Maklerski Banku Handlowego niniejszym informuje, że przedmiotem transakcji giełdowej zawartej w ramach wezwania w dniu 18 września 2014 r., było 36.866.424 akcji zdematerializowanych, notowanych na giełdzie. Ponadto w ramach wezwania przedmiotem nabycia dokonywanego w czasie trwania wezwania są 5.005.824 akcje niezdematerializowane, nie notowane na giełdzie" - czytamy w komunikacie..

Rozliczenie transakcji w ramach wezwania zarówno w odniesieniu do akcji zdematerializowanych jak i akcji niezdematerializowanych zostanie przeprowadzone w dniu 23 września 2014 r., podano także.

We wtorek BNP Paribas poinformował, że 23 września nabędzie 74,39% akcji BGŻ od Rabobanku w ramach wezwania, w którym BGŻ wraz z połączonym Rabobank Polska został wyceniony na 4,5 mld zł. BNP Paribas przewiduje, że najważniejsze warunki proponowanego połączenia Banku BGŻ i BNP Paribas Polska, w tym proponowany parytet wymiany, zostaną opublikowane przed zamknięciem okresu składania zapisów w ramach wezwania, tj. 17 października, poinformowały banki.

Rabobank złożył zapis na sprzedaż akcji w ramach trwającego wezwania. Akcje te stanowią 74,39 proc. kapitału Banku BGŻ. Po zakończeniu trwającego wezwania na akcje BNP Paribas będzie posiadać pomiędzy 88,64 proc. a 90 proc. akcji Banku BGŻ, podczas gdy w rękach Rabobanku pozostanie prawie dziesięcioprocentowy pakiet akcji.

Reklama

>>> Czytaj też: BNP Paribas przejmuje Bank BGŻ. Zapłaci 4,2 mld zł

W następstwie podpisanego 5 grudnia 2013 r. porozumienia, 23 września tego roku BNP Paribas sfinalizuje przejęcie od Rabobanku 41.763.109 akcji Banku BGŻ, stanowiących 74,39%. W ramach tego samego wezwania, które zakończy się 17 października Rabobank złoży jeszcze zapisy na sprzedaż swojego pakietu akcji tj. ok. 10 proc..

Z zastrzeżeniem odpowiednich przepisów prawa i regulacji, a także pod warunkiem uzyskania wymaganych zgód, w tym banku centralnego Belgii (Belgijski Bank Narodowy) oraz Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), planowane jest połączenie Banku BGŻ oraz BNP Paribas Banku Polska.

BNP Paribas Bank Polska obecnie obsługuje ponad 400 tys. klientów, podczas gdy z usług Banku BGŻ korzysta ponad 1,2 mln klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych firm. Bank BGŻ ma silną pozycję w sektorze rolno-spożywczym, specjalizuje się w finansowaniu rolnictwa, przemysłu spożywczego oraz rozwoju lokalnej infrastruktury.

BNP Paribas prowadzi działalność w blisko 80 krajach. W Europie grupa działa na czterech rynkach macierzystych (Belgia, Francja, Włochy i Luksemburg).

Na początku grudnia 2013 roku grupa BNP Paribas i grupa Rabobank ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej przejęcia pakietu 98,5% akcji BGŻ za kwotę 4,2 mld zł.