- Finansowanie zostanie przeznaczone na wydatki inwestycyjne Grupy Kapitałowej PGNiG w zakresie: utrzymania zdolności wydobywczych, dywersyfikacji źródeł dostaw gazu, działalności związanej z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, budowy sektora energetycznego, rozpoczętych projektów związanych z budową infrastruktury magazynowej - czytamy w komunikacie.

Umowa pozwala na emisję obligacji długoterminowych o wartości do 1 mld zł. Ostateczny termin wykupu obligacji to 30 września 2024 r. Bank Gospodarstwa Krajowego będzie pełnić funkcję gwaranta emisji, agenta ds. emisji, agenta płatności i depozytariusza, podano również.

Dla BGK umowa jest kontynuacją działań polegających na wspieraniu ważnych dla Polski projektów inwestycyjnych. BGK jako jeden z dwóch filarów programu „Inwestycje polskie" dostarcza przedsiębiorstwom finansowanie dłużne na warunkach rynkowych. Dotychczasowe zaangażowanie banku w formie kredytów inwestycyjnych, emisji obligacji i gwarancji przekroczyło już 16 mld zł, przypomina BGK.

BGK to jedyny w Polsce bank państwowy. Od początku istnienia wspiera społeczno-gospodarcze programy rządowe oraz programy samorządności lokalnej i rozwoju regionalnego.

Reklama