Polacy zasiedlają Norwegię. Pracodawcy biją się o specjalistów znad Wisły

14 października 2014, 19:12 | Aktualizacja: 14.10.2014, 19:23
Źródło:IAR

W ciągu minionych trzech lat do Norwegii przybyło 135 tysięcy cudzoziemców. Bez nich nie nastąpiłby wzrost liczby ludności państwa.

Reklama

Komentarze (17)

  • Kamil Kurant(2014-10-14 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy nasze urzędy pracy mają jakieś oferty?

    Odpowiedz
  • RICO(2014-10-14 21:17) Zgłoś naruszenie 01

    Niech zdycha ta zeszmacona tuskiem i PO Polska !Muszą wyjeżdzać bo nie stać narodu na sprzeciw w wyborach !

    Odpowiedz
  • zeppp(2014-10-14 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    No Albańczyków też rodziło się więcej niż Serbów w Kosowie np.Powód do chwały raczej marny.Młodzi Polacy uciekają z cwaniakowatego kraji o nazwie Polska.

    Odpowiedz
  • maria(2014-10-15 00:49) Zgłoś naruszenie 10

    Do RICO, ty zaślepiony nienawiścią człowieku, pewnie myślisz, że Kaczyński by dobrobyt w PL zbudował!

    Odpowiedz
  • Realista(2014-10-15 01:26) Zgłoś naruszenie 00

    Wieją do krajów dobrobytu, a w kraju robią liberalny skansen pokroju Boliwii, czy Bangladeszu. Ludzie w tym państwie, to skończeni kretyni...

    Odpowiedz
  • krool(2014-10-15 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    @Rico - mam nadzieję że już wyemigrowałeś z Polski i nie wrócisz bo twoje geny będą tylko zaśmiecać Polska pulę genową. Jeżeli jesteś takim Baranem ze nie wiesz skąd się wzięło bogactwo Norwegii to jesteś człowiekiem na prawdę ograniczonym.

    Odpowiedz
  • buehehe(2014-10-15 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    A NIECH SPADAJĄ I NIE WRACAJĄ, NIKT PŁAKAĆ PO NICH NIE BĘDZIE.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • olga(2014-10-15 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    Bo w POlsce...KORYTO JEST NAJWAŻNIEJSZE!!! :((((((

    Odpowiedz
  • norelek(2014-10-15 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    ja znalazłem oferę pracy w Norwegii na serwisie "Praca Na Teraz" tam jest ich sporo

    Odpowiedz
  • at(2014-10-15 15:59) Zgłoś naruszenie 20

    Norwegia - tak jak inne kraje poszukuje i rekrutuje SPECJALISTÓW, pracowników chcących pracować - warunek niezrozumiały dla wielu tu piszących frustratów wylewających żale na forach internetowych, ludzie wyjeżdżają z przyczyn ekonomicznych, bo poziom płac w Norwegii (i innych wysoko rozwiniętych krajach) jest kilkukrotnie wyższy niż w Polsce z przyczyn obiektywnych (Norwegia ma 160 mld USD rocznie z ropy!!!); wyjazd to podłączenie się pod ukształtowany, sprawny system i poziom płac w bogatym kraju, bez potrzeby budowania go mozolnie latami we własnym kraju, jt zrozumiałe bo człowiek jest istotą myślącą w kategoriach ekonomicznych, jednak dorabianie "politycznych" powodów do zjawiska emigracji ekonomicznej to zwykłe ekonomiczne nieuctwo i internetowe politykierstwo

    Odpowiedz
  • A(2014-10-27 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    zjawisko emigracji to nic nowego:)...nie rozumiem was cwoków!

    Odpowiedz
  • mundol(2014-11-13 21:04) Zgłoś naruszenie 42

    Norwegia jest bogata bo nie mieli premierów buzka i tuska gdyby mieli byliby gdzieś za Zimbabwe

    Odpowiedz
  • Sławek(2014-12-01 03:02) Zgłoś naruszenie 10

    Witam ktoś chętny do pracy w norwegii firm wynajmujących jest tu mnóstwo, ale najatrakcyjniejsze na początek moim zdaniem jest adecco, bo każdy chętny wykwalifikowany jest wysyłany na bezpłatny prawie miesięczny kurs norweskiego, co później jest bardzo przydatne, a kto umie angielski jedzie od zaraz. Z własnego doświadczenia polecam dzwonić do adecco w szczecinie bo w krakowie to wiecznie niema już miejsca na kursie. A pozatym jest ok
    na kursie macie hotel z pełnym wyżywieniem internet hale sportową i kurs 8 godzin dziennie może to i długo ale warto to wykorzystać bo potem już niema na nic czasu i siły tylko praca

    Odpowiedz
  • mateush,40(2015-05-25 11:29) Zgłoś naruszenie 10

    Pozdrawiam @pisarzy:
    Jest jakas praca dla mnie w Polsce?
    znam angielski, wloski, podst. niemiecki i norweski
    zawod : informatyk
    drugi zawód: kierowca 40t (aktualnie)
    prawo jazdy:zawodowe, BCDE,Adr, HDS
    zainteresowania: porządna zapłata
    jest coś? hehe.

    ps. napisz
    wymagania w Polsce? minimum 8 tys netto.Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Dziadek(2015-06-19 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    Mój Syn, Synowa, wnuczek wyjechali na stałe do Norków w 2014 i w ogóle już nie mają zamiaru wracać. I dobrze. Oboje mają stałą pracę. Syn w stoczni a synowa w szkole podstawowej. Wnuczek skończył 4 klasę podstawówki.
    Cieszę się z tego powodu że IM się życie ułożyło ! i mają normalnie. Ja z zoną jak przeniesiemy swoje życie po śmierci na tamten świat to po nas nie zostanie NIKT.z rodziny. I dobrze. I cieszę się że moje potomstwo nie będzie więcej upodlane w tym powalonym nie normalnym kraju rządzonym przez cwaniaczków z PO PISu i nnych Pseudosamorządowców.

    Odpowiedz
  • Anders(2015-11-14 11:19) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce nawet jak nie jesteś przestępcą to i tak cie onoją nade mną i moim ojcem(76 lat,inwalida) znęcają sie już od lat,wszyscy w okolicy o tym wiedzą,ucieczka z Polandeszu to dla wielu ludzi szansa na normalne zycie naŚląsku np.jak podpadniesz np.porkuratorom lub układowi władzy to najlepiej uciekac nawet w kapciach bo skonczysz jako bezrobotny,bezdomny ewentualnie szpital psychiatryczny lub wiezienie

    Odpowiedz