Portfolio obejmuje udziały (bez funkcji operatora) w polach produkcyjnych Scott (21,84%), Rochelle (15%) i Telford (1,59%), jak również udziały w koncesjach poszukiwawczych, m.in. Rochelle.

Szacuje się, że akwizycja ta zwiększy rezerwy 2P MOL-a o 14 mln boe (mln baryłek ekwiwalentu ropy), podczas gdy tegoroczna produkcja wyżej wymienionych aktywów osiągnęła już poziom średnio 3,7 mboepd (tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie), podano w komunikacie.

"Ta akwizycja zwiększa obecność grupy MOL na globalnej mapie podmorskich poszukiwań i produkcji na stabilnym obszarze niższego ryzyka. Co więcej, wraz z dotychczasowymi aktywami grupy w brytyjskiej części Morza Północnego, ta transakcja stworzy istotne synergie operacyjne" - skomentował wiceprezes grupy ds. działalności wydobywczej Alexander Dodds, cytowany w komunikacie.

W komunikacie nie podano wartości transakcji, ale w czerwcu MOL informował o zawarciu umowy z Premier Oil UK dotyczącej nabycia aktywów na 6 licencjach na Morzu Północnym za 130 mln USD.

Reklama

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 5 rafinerii). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.