Stolica Podkarpacia przeznaczy na inwestycje 2898 złotych w przeliczeniu na 1 mieszkańca. Nieznacznie poniżej 2 tysięcy (po 1911 zł) wyłożą Łódź i Szczecin. Poprzedni lider - Lublin - zwalnia tempo. W tym roku nakłady majątkowe mają wynieść łącznie 367 milionów złotych, co oznacza kwotę dwa razy mniejszą niż w 2014 roku. Per capita to tylko 1120 złotych. Jednak władze stolicy Lubelszczyzny zastrzegają, że ta kwota może ulec zwiększeniu w przypadku inwestycji czekających na unijne dotacje.

Lider zestawienia - Rzeszów zamierza wydać 539 milionów złotych. W sumie inwestycje to aż 41 procent wydatków miasta. W planie są między innymi budowa drogi i mostu nad Wisłokiem, infrastruktury drogowej w strefie ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko oraz kompleksu oświatowego z zapleczem sportowym. Te trzy inwestycje pochłoną 260 milionów złotych.

>>> Czytaj też: Dziki Wschód, czyli inwestycje w Rosji. Czy ekstremalne ryzyko może się opłacić?

Reklama

Zestawienie 12 największych miast tworzących Unię Metropolii Polskich wskazuje na małą stabilizację - komentuje gazeta. Nakłady majątkowe wszystkich ośrodków mieszczą się w przedziale 9-10 miliardów złotych i ani gwałtownie nie spadają, ani nie rosną.

>>> Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu"