„Perspektywy biznesowe I kwartału dla Grupy Comp są bardzo obiecujące. W Polsce mamy nową fiskalizację obejmującą dużą grupę nowych podatników, rozpoczniemy też realizację dużych kontraktów w segmencie IT, których wpływ na wyniki będzie widoczny w kolejnych okresach" - powiedział Papaj, cytowany w komunikacie.

Istotną rolę ma także odegrać Zintegrowana Platforma do Sprzedaży Usług, która jest wspólnym przedsięwzięciem spółek Comp i Elzab. Jej założeniem jest szybkie upowszechnianie ofert dodatkowych usług na zainstalowanych urządzeniach fiskalnych.

„W dalszej części roku kluczowe będą kolejne sukcesy eksportowe, w tym także dotyczące produktów niefiskalnych oraz umiejętność sprzedaży usług dla naszych klientów, dzięki nowej zintegrowanej platformie do sprzedaży usług, która obejmie zarówno produkty Comp, jak i Elzabu" - powiedział Papaj.

„Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy, spodziewamy się ze bieżący rok dla Grupy Comp będzie trzecim z rzędu rokiem wzrostu wyników operacyjnych" - podsumował prezes.

Comp jest integratorem systemów IT oraz dostawcą rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Grupa buduje też pozycję największego producenta urządzeń fiskalnych w Polsce i w Europie.