„Jako prezes konsekwentnie dążę do stworzenia optymalnego składu zarządu, który gotowy jest realizować strategiczne plany budowania przez spółkę wartości dla akcjonariuszy i umocnienia jej wiodącej pozycji w 'top trójce' branży IT w Polsce. Do tego zadania potrzebuję w zarządzie ponadprzeciętnych liderów i wizjonerów, najlepszych specjalistów na rynku" – powiedział Guy, cytowany w komunikacie.

Roman Durka jest jednym z najbardziej doświadczonych managerów w branży IT w Polsce.

„Jako wiceprezes zarządu będzie odpowiedzialny za transformację struktury organizacyjnej pod kątem przyszłej strategii rozwoju firmy oraz rozszerzenie sprzedaży o obszary, w których nie jesteśmy jeszcze obecni lub te, w których powinniśmy zwiększyć swoją aktywność" - dodał prezes Sygnity.

Krzysztof Ducal, jako wiceprezes, związany jest z Sygnity od 2011 roku, gdzie odpowiada za Pion Utilities i Pion Integracji oraz zarządzanie kluczowymi projektami w spółce.

„Przekazanie funkcji CFO w jego ręce pozwoli na kontynuację przyjętej już strategii finansowej, przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności, monitoringu i kontroli finansowej prowadzonych projektów. Ufam, że nowy zarząd skoncentruje się na skutecznym przełożeniu celów biznesowych na finansowe i odwrotnie" - podsumował Guy. 

Wcześniej prezes Sygnity zapowiedział, że firma przedstawi nowy plan z pomysłami na rozwój na kolejne lata na przełomie marca i kwietnia 2015 roku.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.