Spółka zaoferowała inwestorom do 6 tys. obligacji zabezpieczonych serii J. Oprocentowanie papierów jest stałe i wynosi 8,5% w skali roku, z odsetkami wypłacanymi kwartalnie. Zapisy potrwają do wtorku 17 marca. Przyjmowane są zapisy już od jednej obligacji. Emisja zabezpieczona jest hipoteką na nieruchomościach o wartości 7,2 mln zł. Okres zapadalności serii J wynosi 30 miesięcy. Spółka planuje wprowadzenie obligacji na rynek Catalyst w II kwartale 2015 r.

"Chcemy wejść na nowe rynki, takie jak Dania i Finlandia, w których wykorzystanie łodzi motorowych do rekreacji czy transportu jest bardzo popularne. Chcemy także rozwijać nowe kompetencje w komplementarnych obszarach, takich jak produkcja konstrukcji stalowych i remonty jednostek rzecznych. Dlatego proponujemy inwestorom wspieranie naszych planów poprzez udział w publicznej emisji naszych obligacji" - powiedział Bartoszewicz, cytowany w komunikacie.

Admiral Boats jest producentem łodzi motorowych o długości do 10 m. Ponad 92% przychodów spółki stanowi eksport do krajów Europy Zachodniej i Północnej. Aktualnie największymi rynkami są dla spółki Holandia, Szwecja i Norwegia. Przeciwdziałając sezonowości spółka rozwija produkcję, m.in. wyrobów z laminatu technicznego, przyczep podłodziowych oraz konstrukcji stalowych i sekcji okrętowych.

"W ostatnich dwóch latach znacznie zwiększyliśmy posiadane moce produkcyjne i uzyskaliśmy dostęp do infrastruktury, w tym własnego basenu portowego, co pozwala nam na budowanie większych łodzi. Większy kapitał obrotowy jest niezbędny do wejścia na nowe rynki oraz do udziału w dużych kontraktach związanych z konstrukcjami stalowymi" - dodał prezes spółki.

Obligacje oferuje dom maklerski Ventus Asset Management, w konsorcjum z Millennium Domem Maklerskim, Niezależnym Domem Maklerskim oraz Domem Maklerskim W Investments.

Admiral Boats to spółka produkująca i dystrybuująca łodzie motorowe, jest jedynym reprezentantem polskiego przemysłu jachtowego i stoczniowego notowanym na rynku kapitałowym. Od lipca 2011 r. akcje spółki są notowane na rynku NewConnect, a obligacje na rynku Catalyst. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła w ub.r. prospekt emisyjny spółki w związku z planami przeniesienia notowań akcji na rynek podstawowy GPW.