Szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Aleksander Bortnikow, zapytany o to, czy są już podejrzani w sprawie zabójstwa, oświadczył: „zawsze są”. Zaznaczył, że potencjalni podejrzani to jedna z badanych wersji. Bortnikow dodał, że na obecnym etapie śledztwa nie może nic więcej powiedzieć.

Rosyjskie media poinformowały, że wczoraj cały dzień płetwonurkowie szukali broni w rzece Moskwie w pobliżu mostu, gdzie zastrzelono Niemcowa. Niewykluczone, że zabójca, po tym jak zastrzelił lidera opozycji, wyrzucił narzędzie zbrodni do rzeki.

Borys Niemcow został zastrzelony w piątek wieczorem na moście w pobliżu Kremla.

Rosję należy uchronić przed podobnymi tragediami - tak po zabójstwie Borysa Niemcowa mówi Władimir Putin. Rosyjski prezydent pięć dni po zastrzeleniu lidera opozycji spotkał się z kierownictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Putin wprost nawiązał do zabójstwa Niemcowa, nazwał je "zuchwałym" i przypomniał, że doszło do niego w samym centrum stolicy. Rosyjski prezydent polecił MSW zwiększenie wykrywalności przestępstw i nakazał zwrócenie szczególnej uwagi na przestępstwa na tle politycznym.

>>> Czytaj tez: Rosja ma swoje drugie oblicze. Niemieckie media: trzeba wspierać opozycję