"Mamy odczucie, że osiągniemy w tym roku wzrost wyników przy mniejszej sprzedaży. W segmencie usług będziemy mieć nieco mniejsze przychody przy wyższej rentowności. W produkcji i dystrybucji spodziewamy się przyrostu zarówno sprzedaży, jak i zysku. Dodatkowo sprzedaliśmy również udziały w spółce JCommerce, co przełoży się na obniżenie sprzedaży grupy i zwiększenie zysków, dzięki wpływom z transakcji" - powiedział Kapral podczas spotkania z dziennikarzami.

Według jego słów, spółka nie wyklucza publikacji prognoz w kwietniu.

Plan do 2018/19 zakłada inwestycje rzędu łącznie 24 mln zł w rozwój nowych mocy produkcyjnych (dwie hale i rozbudowa parku maszynowego). Według słów przewodniczącego RN spółki ok. 15 mln zł zostanie zainwestowane w tym roku.

Kapral deklaruje, że Introl pozostanie spółką dywidendową. "Zakładamy wypłatę istotnej części zysku na dywidendę. Decyzja zapadnie w czerwcu, ponieważ musimy pamiętać, że mamy dużą inwestycję w Limanowej, gdzie maszyny są kupione i pierwsze jej efekty będziemy widzieć w tym roku. Jednak nie sądzę, żeby wypłata była mniejsza niż rok wcześniej (0,38 zł na akcję), przy solidnej 4% stopie dywidendy" - zaznaczył przewodniczący RN Introla.

Dodał ponadto, że Introl rozmawia z komplementarną spółką usługową i nie jest wykluczone, że jeszcze w tym roku przejęcie mogłoby zostać sfinalizowane.

Grupa Introl oferuje usługi inżynierskie, realizując inwestycje w obszarach instalacji energetycznych, elektrycznych i mechanicznych, systemów automatyki przemysłowej, budownictwa komercyjnego i przemysłowego, systemów kontrolno-pomiarowych, rozwiązań technologicznych w ochronie środowiska i oprogramowania dla przemysłu.