„Rok 2015 będzie kontynuacją trendów chmury, mobilności, Big Data. Rozwijać się będzie trend Internetu Rzeczy, na który mamy już również konkretną odpowiedź, czyli produkowany w Krakowie Comarch beacon. W 2015 roku nasza oferta chmurowa zostanie rozbudowana w Polsce, we Francji i w Niemczech o zupełnie nowe produkty dla małych i średnich firm: BI Cloud oraz zapowiadaną wcześniej usługę Wszystko opartą o Comarch beacon i aplikacje mobilne. Dodatkowo we Francji i Niemczech rozpocznie się sprzedaż kolejnego produktu oferowanego dotąd tylko w Polsce - Comarch ERP iFaktury24" – powiedział Rymarczyk, cytowany w komunikacie.

Po czterech kwartałach 2014 roku sprzedaż Comarch w segmencie ERP wzrosła o 21% i wyniosła rekordowe w historii firmy 133,7 mln zł.

„Unikatowość naszej oferty na tle konkurencji i dalszy jej rozwój, optymistyczne nastroje w MSP oraz wyniki za pierwsze miesiące bieżącego roku pozwalają nam prognozować dynamiczny wzrost sprzedaży również na koniec 2015 roku. Zakładamy co najmniej 10% dynamikę" – dodał wiceprezes Comarchu.

Jak podano, największą dynamikę sprzedaży w 2014 r. osiągnęły najmłodsze i najbardziej innowacyjne produkty: Comarch ERP Altum (+85%), Comarch ERP Mobile (+33%) oraz rozwiązania oferowane w modelu chmury obliczeniowej (+64%) w tym Comarch ERP iFaktury24 (103%).

"Patrząc przez pryzmat geograficzny, tak dobry wynik nie byłby możliwy bez 37% wzrostu sprzedaży we Francji, gdzie oferowany jest Comarch ERP Altum - jedyny polski system ERP sprzedawany i wdrażany na rynkach zagranicznych. Dodatkowo w 2014 roku oferta Comarch na rynku francuskim została poszerzona o rozwiązania w chmurze, m.in. iBard24 i Comarch ERP e-Sklep" - czytamy dalej.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych.