"Przedmiotem umowy jest dostawa pięciu nowych, czteroczłonowych Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych wraz ze świadczeniem usługi utrzymania każdego z EZT w okresie pierwszego roku eksploatacji od protokolarnego przekazania EZT do eksploatacji" - czytamy dalej w komunikacie.

Umowa została zawarta na podstawie wyboru przez zamawiającego oferty spółki jako najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę jedenastu nowych (w tym sześciu trójczłonowych oraz pięciu czteroczłonowych) EZT na potrzeby realizacji przez spółkę Koleje Dolnośląskie S.A. zadań przewozowych na potrzeby komunikacji miejskiej i podmiejskiej, podała również spółka. 

>>> Czytaj też: Jeden pociąg, cztery województwa. Nowe składy Impuls wjadą na polskie tory [ZDJĘCIA]

Zamówienie zostało podzielone na dwa zadania: zadanie A - dostawę sześciu trójczłonowych EZT oraz zadanie B - dostawę pięciu czteroczłonowych EZT. Podpisanie umowy, której przedmiotem jest wykonanie zadania B, uwarunkowane było uzyskaniem przez zamawiającego finansowania na jej realizację. Spółka zobowiązana jest wykonać całość przedmiotu umowy do 16 listopada 2015 r., poinformowano również w komunikacie.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu prowadzone są prace w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych i lokomotyw spalinowych. Należąca do grupy spółka Newag Gliwice S.A. specjalizuje się w obszarze produkcji oraz modernizacji lokomotyw elektrycznych. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2013 r.