Oficjalna sprzedaż apartamentów w Złotej 44 rozpocznie się 15 kwietnia – zapowiedzieli podczas targów nieruchomości MIPIM w Cannes nowi inwestorzy. Wtedy też zaprezentowane zostaną nowe pakiety aranżacji i wykończenia mieszkań. W ofercie znajdą się 287 lokale zaprojektowane przez pracownię Woods Bagot. Prace wykończeniowe w Złotej 44 mają zakończyć się w połowie 2016 r.

Zaprojektowany przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda „Szklany Żagiel” został w sierpniu 2014 roku sprzedany przez Orco Property Group konsorcjum spółek Amstar i BBB Development. Ostateczna cena sprzedaży wyniosła 50,04 mln euro. Początkowo wieżowiec był wyceniany na 63 mln euro. Czytaj więcej o pechowej historii Złotej 44.

Złota 44 to 52-pietrowy wieżowiec zlokalizowany w centrum Warszawy. To najwyższy budynek mieszkalny w Unii Europejskiej. Ma 192 metry wysokości. Przed sprzedażą wieżowca, cena metra kwadratowego najdroższych apartamentów oferowanych przez Orco sięgała nawet 65 tys. zł.

Wśród udogodnień oferowanych klientom zjadą się m.ni. strefa rekreacyjno-biznesowa, wellness i spa z 25-metrowym basenem, siłownia, prywatna sala kinowa, piwnica do starzenia win oraz recepcja z usługami concierge’a. Na piętrze rekreacyjnym o powierzchni 1400 m.kw. zaaranżowany zostanie się taras z jaccuzi i leżakami – informują inwestorzy.

>>> Czytaj też: Ile kosztuje mieszkanie w chmurach? Zobacz ceny warszawskich apartamentów