"Mamy w planach rozpoczęcie działalności w 2015 roku na jeszcze jednym rynku. Priorytetem są Włochy i Hiszpania i raczej będziemy działali w logice, którą zastosowaliśmy dla rynku niemieckiego. Pod koniec roku rozpoczniemy działalność i będzie to start-up" - powiedział Krupa podczas konferencji prasowej.

"Jeśli coś się wydarzy, to może coś kupimy w tym roku, a jak nie - to w 2016. Jeśli w Niemczech będziemy wymagali więcej zaangażowania, to tam skupimy swoje działania" - dodał.

Do 2019 roku Kruk planuje być obecny w kolejnych 4 krajach Europy Zachodniej: we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Hiszpanii.

Rozwojowi geograficznemu będzie towarzyszył rozwój produktowy oraz dalsze doskonalenie obszarów operacji i analiz. Obecnie poza Polską działa w Rumunii, Czechach i na Słowacji, a także w Niemczech.

Krupa podkreślił, że ambicją Kruka jest stworzenie jednej z największych firm w Europie.

"W każdym z krajów chcemy być mocni w biznesie inkaso i wierzytelnościach konsumenckich. Chcemy iść dalej - naszą ambicją jest stworzyć silnego gracza regionalnego" - powiedział prezes.

Podkreślił, że czynniki, które umożliwiają realizację tej strategii to bardzo dobry dostęp do finansowania. Kruk notuje także bardzo dobre spłaty z nabywanych portfeli wierzytelności. Wskaźnik długu netto do kapitałów był najniższy od 3 lat i wynosił 1,3 na koniec 2014 roku pomimo silnego wzrostu nakładów inwestycyjnych w ujęciu rocznym.

Kruk poinformował dziś, że nowa strategia spółki na lata 2015-2019 ma zapewnić jej osiągnięcie pozycji jednej z trzech największych firm zarządzających wierzytelnościami w Europie pod względem zysku netto.

Kruk S.A. jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.