"Nasz backlog rozbudowaliśmy do 760 mln zł, co pozwala nam spokojnie patrzeć na 2015 i 2016 r." - powiedział Wierciński podczas konferencji prasowej.

Wyjaśnił, że ok. 300 mln zł przypada na 2015 r. i choć nie jest to jeszcze pełny portfel na bieżący rok, sytuacja ta nie budzi jednak obaw. Przewidywana struktura sprzedaży w 2015 r. (wg stanu na 16 marca) obejmuje w 52% projekty miejskie, 40% kolejowe i 8% energetyczne.

"Liczymy, że udział projektów energetycznych w tym roku - zgodnie z naszą strategią - jeszcze się zwiększy, zbliżają się przetargi, będziemy w nich brali udział" - dodał prezes Wiesław Nowak w rozmowie z agencją ISBnews.

"Perspektywy na 2015 rok są pozytywne, choć bieżący rok może być trudny - część inwestycji, zwłaszcza kolejowych realizowanych przez PKP PLK, jest w przygotowaniu, zamrożonych. Nie wiemy, czy przetargi będą ogłaszane w tym roku. Pod tym względem 2015 będzie słabszy niż byśmy oczekiwali" - wyjaśnił Wierciński podczas konferencji.

Według prezesa Nowaka, w 2015 r. będzie mniej przetargów kolejowych niż poprzednio.

"W mojej ocenie, przetargi z nowej perspektywy unijnej będą ogłaszane w dużej części w przyszłym roku, i to w połowie roku" - podsumował Nowak.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej ZUE jest projektowanie oraz realizacja, w formule generalnego wykonawstwa, kompleksowych usług budowy i modernizacji linii tramwajowych oraz kolejowych, wraz z infrastrukturą towarzyszącą, obejmującą m.in. roboty ziemne i budowę podtorza, systemy odwadniające oraz obiekty inżynierskie i kubaturowe, w tym stacje. W 2014 r. skonsolidowane przychody ZUE wyniosły 644 mln zł.