"PFR (pre-filled tax return) to usługa pozwalająca na  wstępne wypełnianie zeznań podatkowych osób fizycznych w zakresie podatku dochodowego. Przygotowane rozwiązanie jest w pełni zgodne z obowiązującymi regulacjami w zakresie składania Urzędom Skarbowym formularzy PIT. Jego największą zaletą jest możliwość wstępnego wypełnienia za podatnika zeznania podatkowego PIT-37 przez Administrację Podatkową, na podstawie wcześniej zgromadzonych od płatników informacji zawartych w PIT-11, PIT-R, PIT-8C. Wszelkie zmiany w zeznaniu podatnik może wprowadzać do 30 kwietnia br. Jeżeli podatnik nie wyrazi chęci zmiany i zgodzi się z treścią proponowanego rozliczenia, propozycja systemu stanie się automatycznie jego formalnym zeznaniem podatkowym" - czytamy w komunikacie.

Usługa PFR jest realizowana z wykorzystaniem formularza interaktywnego, który umożliwia podatnikowi edycję wszystkich pól, a także, np. dopisanie ulg, wniosku o przekazanie 1% podatku dla wybranej organizacji, a także dodawanie załączników.

"Od wczoraj jako podatnicy mamy możliwość skorzystania z wstępnego wypełnienie naszego PIT-37 przez Administrację Podatkową! Nie tylko w zakresie technologii IT, czy funkcjonalności dla podatnika, ale przede wszystkim w aspekcie zmiany mentalności i dotychczasowych przyzwyczajeń obu stron - podatników i urzędników - uruchomienie PFR to ważna, jakościowa zmiana. Tworzenie tak istotnego systemu, jak PFR to ważne doświadczenie i ogromna satysfakcja dla Sygnity, generalnego wykonawcy systemu e-Podatki" - powiedział wiceprezes Sygnity Krzysztof Ducal, cytowany w komunikacie.

PFR to kolejny po UBD (Uniwersalnej Bramce Dokumentów) ważny element realizowanego przez Sygnity projektu e-Podatki dla Ministerstwa Finansów.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT. W roku finansowym 2013/2014 (1 października 2013 - 30 września 2014) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 500,90 mln zł.