"2015 to ostatni rok, kiedy będą spadały przychody z najmu" - powiedział Lebiedziński podczas konferencji prasowej.

PHN miał 120,8 mln zł przychodów z najmu w 2014 r., wobec 131,2 mln zł rok wcześniej.

"Rynek jest trudny i bardzo wymagający, zwłaszcza warszawski. W budowie jest ok. 750 tys. m2, z tego pre-let'u jest 19%. Odczuwamy to, stąd też spadek przychodów w ujęciu like-for-like, ale będziemy je odbijać dzięki dodaniu nowych aktywów do portfela" - wyjaśnił prezes.

"Jestem spokojny i ostrożnie optymistyczny co do perspektyw na następne 12 miesięcy i dalej" - dodał.

Podkreślił, że spółka obecna jest w segmencie mieszkań, handlu, logistyki i biur. Szczególnie dobre perspektywy widzi w logistyce, chce też zwiększać swoją aktywność w projektach mieszkaniowych.

"Największe ożywienie obserwujemy w logistyce. Oferujemy tu nasze nieruchomości do j-v z partnerami, ale w najbliższych tygodniach będziemy też wychodzić na rynek. Jest kilkudziesięciu poważnie zainteresowanych inwestorów, którzy zwracają się do nas" - podkreślił Lebiedziński.

"Mamy do zaoferowania mieszkania w Pruszkowie, przygotowujemy kolejne projekty mieszkaniowe. Mamy kilka lokalizacji w Warszawie, potencjalnie też mamy możliwości akwizycyjne w tym sektorze" - kontynuował prezes.

Kolejne projekty mieszkaniowe planowane przez spółkę znajdują się w Warszawie: w Wilanowie i przy al. Prymasa Tysiąclecia.

W rozmowie z agencją ISBnews Lebiedziński wyjaśnił, że są szanse, by spółka w 2016 r. pozyskała pozwolenia na budowę i wprowadzała inwestycje do sprzedaży w 2016-2017 r., kiedy PHN będzie kończyć sprzedaż mieszkań w projekcie w Pruszkowie.

"Wilanów to powyżej 30 tys. m2, to się przekłada na ok. 700 lokali, a Prymasa Tysiąclecia 25 tys. m2, czyli plus-minus 500 lokali" - podsumował Lebiedziński.

PHN jest spółką holdingową do której należą m.in. Warszawski Holding Nieruchomości, Intraco, Budexpo, Dalmor, Agroman i Wrocławskie Centrum Prasowe. PHN zadebiutował na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.