Tym samym Biomed wszedł w etap cyklicznych dostaw obu kluczowych dla spółki produktów leczniczych.

"Zgodnie z umową zawartą pomiędzy podmiotem odpowiedzialnym Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek Spółka Akcyjna a podmiotem usługowo frakcjonującym polskie osocze należące do Spółki (LFB Biomedicaments), wyprodukowane serie produktu leczniczego Fortalbia 200mg/ml Albumina ludzka do podania dożylnego zostały przebadane w laboratorium kontroli jakości w LFB Biomedicaments" - czytamy w komunikacie.

Spółka rozpoczęła procedurę dopuszczenia powyższych produktów do sprzedaży na rynku krajowym. Produkty krwiopochodne podlegają kontroli seryjnej wstępnej w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego - Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie.

"W związku z powyższym (…) spółka weszła w etap cyklicznych dostaw obu kluczowych dla niej produktów leczniczych: Fortalbia 200mg/ml Albumina ludzka oraz Nanogy 5% Immunoglobulina ludzka" - podano.

Na początku lutego Biomed-Lublin informował o otrzymaniu pierwszych partii Immunoglobuliny ludzkiej (nazwa handlowa Nanogy).

"Sprzedaż produktów otrzymanych w procesie frakcjonowania polskiego osocza należącego do spółki w ramach współpracy z LFB Biomedicaments będzie mogła mieć bardzo istotny wpływ na przychody oraz wyniki finansowe emitenta w przyszłych okresach sprawozdawczych, począwszy już od II kwartału 2015 roku" - napisano także w materiale.

Biomed-Lublin zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę oraz leki OTC bez recepty), wyrobów medycznych oraz odczynników laboratoryjnych (stosowanych w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka wytwarza ponad 60 produktów w różnym asortymencie. Zadebiutowała na GPW w styczniu 2015 r.