"Zakończył się pilotażowy program, który w 2014 roku wprowadzono w spółce GDF Suez w 15 podmiotach w Europie i na świecie. Intuicyjna obsługa systemu przekonała grupę GDF Suez do podpisania ze spółką iAlbatros 5-letniego kontraktu na obsługę programu podróży służbowych" - czytamy w komunikacie.

Szacowana wartość podpisanego kontraktu wynosi 135 mln euro, ponieważ roczna wartość planowanego budżetu na podróże służbowe w spółce GDF Suez waha się pomiędzy 27 a 30 mln euro. Ostateczna wartość przychodów iAlbatros będzie zależna od liczby i rodzaju rezerwacji hotelowych faktycznie dokonanych przez pracowników GDF Suez, podano również.

"Jesteśmy dumni z tego, że GDF Suez po okresie pilotażowych testów zdecydowało się na podjęcie z nami współpracy. Udowodniliśmy, że dzięki zastosowanym w iAlbatros rozwiązaniom, jesteśmy w stanie zoptymalizować wydatki ponoszone na hotele" - powiedział prezes iAlbatros SAS oraz wiceprezes SMT Moncef Khanfir, cytowany w komunikacie.

Wcześniej spółka podpisała umowę o szacowanej wartości 30 mln euro z francuską spółką Technip. W 2014 roku pozyskała rekordowy kontrakt na obsługę francuskich uniwersytetów na 136 mln euro, umowę z francuską siecią biur podróży Cap5voyages na 3 mln euro oraz z włoską agencją podróży Conti Travel na kolejne 3 mln euro.

iAlbatros to spółka z grupy kapitałowej SMT, założona w 2011 wdraża technologię rezerwacji hotelowej dla biznesu w modelu SaaS. iAlbatros oferuje swoim klientom system rezerwacji zapewniający dostęp do bazy ponad 250 tys. hoteli. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają usprawnić proces zarządzania podróżami służbowymi, kontrolować wydatki oraz znacznie ograniczyć koszty związane z organizacją delegacji.

GDF Suez jest jedną z największych energetycznych firm świata, jej intencją było wybranie technologii, która docelowo zostanie wdrożona w 70 krajach dla przeszło 200 tys. użytkowników.