“Jesteśmy bardziej optymistyczni po tych rozmowach. Myślę, że wszystkie strony potwierdziły swoje intencje, by postarać się zrobić jak najlepiej, by przezwyciężyć trudności greckiej gospodarki tak szybko, jak to możliwe” – powiedział premier Grecji, Aleksis Tsipras.

Zgodnie z postanowieniami, w najbliższych dniach grecki rząd ma przedstawi pełną listę reform, które – po zaakceptowaniu przez Trojkę – zagwarantują Atenom wypłatę kolejnej transzy pożyczki. Wiadomość o zawarciu porozumienia między Grecją a jej wierzycielami w pozytywny sposób wpłynęła na sytuacją panującą na giełdzie w Atenach, a także sprzyjała umocnieniu EUR/USD, który podczas piątkowej sesji wzrósł o 1.42%, sięgając poziomu 1.0879.

Popołudniu zza Oceanu napłyną informacje o sprzedaży nieruchomości na rynku wtórnym. Istotny wpływ na przebieg dzisiejszej sesji mogą mieć także wystąpienia przedstawicieli największych banków centralnych, w tym Mario Draghiego, który będzie przemawiał dzisiaj przed komisją ds. gospodarczych i monetarnych Parlamentu Europejskiego.