"W związku z planowanym połączeniem Alior Bank zainicjował proces racjonalizacji zatrudnienia oraz zmian w obecnym modelu dystrybucji. Nowy model uwzględni zarówno osiągnięcie synergii kosztowych związanych z pokrywającą się siecią placówek obu banków, jak również zmieniające się potrzeby klientów banków wynikające z dynamicznego wzrostu popularności bankowości internetowej i mobilnej" - czytamy w komunikacie.

Intencją banku jest zapewnienie pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych dodatkowych odpraw adekwatnych do stażu pracy, podano również.

W ramach nowego modelu dystrybucji Alior Bank m. in. wyodrębni kilkadziesiąt dużych, flagowych oddziałów, w których zaproponuje klientom indywidualnym i biznesowym najwyższą jakość obsługi i produkty klasy private banking dostępne do tej pory przede wszystkim dla klientów zamożnych. 

>>> Polecamy: Ciężkie czasy dla oszczędzających. Coraz niższe oprocentowanie lokat i kont

"Podjęte decyzje przyczynią się do znaczącej poprawy efektywności banku oraz będą stanowić istotną składową działań mających na celu jak najpełniejsze wykorzystanie potencjału Alior Banku i Meritum Banku" - podsumowano w komunikacie.

W lutym br. Alior Bank zamknął transakcję nabycia 97,9 proc. akcji Meritum Bank ICB (stanowiących 95,0 proc. ogólnej liczby głosów) za 352,54 mln zł i ogłosił zamiar połączenia.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. 

>>> Czytaj też: Wrzawa wokół pieniądza jest szkodliwa. Zła renoma SKOK-ów może uderzyć też w banki