Według prezentacji, największym wartościowo projektem będzie ARTNorblin, w którym zakładane nakłady wynoszą 718,4 mln zł (zakładany termin oddania to III kw. 2018 r.). Royal Wilanów, który zostanie ukończony w sierpniu br. wymaga 182,95 mln zł nakładów, a Eurocentrum Delta planowane do oddania w listopadzie to 173,6 mln zł. Gdański projekt Neptun House to wydatki rzędu 52,85 mln zł, a Piano House 36,48 mln zł. Krakowski Topos ma pochłonąć 5,15 mln zł.   

W ub.r. wydatki inwestycyjne grupy wyniosły łącznie 300 mln zł.  

Członek zarządu Michał Koślacz podkreślił podczas spotkania z dziennikarzami, że ubiegłoroczne przychody z najmu grupy wzrosły o 42% r/r i ocenił, że nadal Capital Park ma duży potencjał w tym względzie. Według jego słów, w 2015 roku będzie widać w wynikach grupy chociażby efekt uwzględniania kompleksu Eurocentrum i łódzkiego projektu na ul. Zgierskiej od początku roku. Oba projekty były oddane do użytku w trakcie 2014 r.

"Dzięki naszemu konceptowi 'Biuro Plus' z concierge, handlem, usługami lifestyle zwiększamy bazę najemców wbrew ogólnym negatywnym trendom na warszawskim rynku biurowym. Mamy dobre produkty o wielofunkcyjnej użyteczności, które są łatwiejsze w komercjalizacji. Nasze obiekty pomagają kreować wizerunek firmy, a ekologiczne rozwiązania w biurowcach przyczyniają się do obniżenia kosztów funkcjonowania. W efekcie dostajemy coraz więcej pozytywnych sygnałów od naszych najemców jak chociażby Unilever, co przekłada się jednocześnie na rosnące zainteresowanie naszymi obiektami wśród kolejnych potencjalnych najemców" – powiedział dyrektor finansowy Capital Park.

Podkreślił, że strata wygenerowana w ubiegłym roku ma jedynie charakter księgowy związany z charakterystyką działalności firm z branży deweloperskiej.

"Wynika wyłącznie z aktualizacji wartości nieruchomości w związku ze negatywnymi trendami na rynku warszawskim (wzrost pustostanów, spadek cen wynajmu). Wyceniamy nasz portfel o operatyw niezależnego rzeczoznawcy i choć nasze nieruchomości operują dobrze, musimy poddać się ogólnym wymogom. Mimo to wartość naszego portfela nieruchomości rośnie i w kolejnych latach będzie podobnie. Ponadto nasze wyceny portfela oceniamy jako konserwatywne, choć na obecną chwilę odzwierciedlają sytuacje rynkową" – stwierdził Koślacz.

Wartość portfela nieruchomości Capital Park wzrósł na koniec 2014 roku to 1,62 mld zł z 1,35 mld zł rok wcześniej. Jak podaje spółka, docelowa wartość portfela ma sięgać 2,8 mld zł.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju. Projekty biurowe realizuje według własnej koncepcji "Biuro Plus".

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze Real Estate Income Assets FIZ AN, którym grupa zarządza i w którym posiada 15-proc. udział.