• Kurs w parze USD/JPY wyznaczy „króla wszystkich walut”
• Funt szterling traci na wartości pomimo mocnych danych z Wielkiej Brytanii
• Zbyt słabe odbicie w parze EUR/USD zachętą dla niedźwiedzi

Najważniejsze wydarzenia na rynkach walutowych

• Próba rajdu i osiągnięcia poziomu 1,1000 w parze EUR/USD zakończyła się niepowodzeniem, dostarczając niedźwiedziom przekonującego argumentu, aby zaryzykować, o ile para ta pozostanie poniżej tego poziomu.
• Para USD/JPY utrzymała się na kolejnej linii wsparcia i zaczyna się umacniać, mimo iż wzrost okazał się umiarkowany ze względu na mocnego JPY w pozostałych parach (para GBP/JPY swobodnie spada, natomiast para EUR/JPY wydaje się ociężała i może dojść do spadków w przypadku zamknięcia na poziomie 130,00).
• Po próbie rajdu przez resztę dnia GBP był wyjątkowo słaby pomimo bardzo mocnego odczytu sprzedaży detalicznej. Niedźwiedzie w parze GBP/USD szykują się na test minimów przedziału poniżej poziomu 1,4700.
• CHF był ostatnio słaby, jednak wczoraj nieco się ożywił; para EUR/CHF podążała solidarnie za parami EUR/USD i EUR/JPY – mimo iż para USD/CHF wydaje się przyjmować interesującą formację młota w ciągu dnia.
USD/JPY

Na wykresie widzimy test kluczowego obszaru Ichimoku, mimo iż para ta musi jeszcze powrócić do istotnego poziomu 119,25, który potwierdziłby status USD jako „króla wszystkich walut”. Zwróćmy uwagę, jak zachowa się JPY w kontekście wyższych stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych; sytuacja ta różni się od „spanikowanych” transakcji z ubiegłej nocy, kiedy stopy procentowe spadły w związku z ryzykiem geopolitycznym.

Wszystko wskazuje na to, że mamy tu bardzo ładną formację świecową po zdecydowanym odrzuceniu próby osiągnięcia nowych maksimów powyżej poziomu 1,1000. W nadchodzących sesjach może nastąpić kontynuacja poniżej taktycznego obszaru 1,0885.

Para EUR/JPY kolejny raz wydaje się ociężała i może poruszać się w tym samym kierunku, co para EUR/USD. W przypadku zamknięcia na poziomie 130,00 para ta może ponownie odnotowywać spadki.

Poziom 1,5000 okazał się wczoraj zaporą nie do przejścia pomimo bardzo mocnego odczytu sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii; wyprzedaż wydaje się przygotowywać nas do testu minimów przedziału poniżej poziomu 1,4700.