"Zgodnie z harmonogramem, chcemy I etap naszej pierwszej warszawskiej inwestycji - na 169 mieszkań - wprowadzić do sprzedaży w wakacje, natomiast ukończyć - na przełomie 2016/2017 roku. Poszukując możliwości dywersyfikacji naszego biznesu obserwowaliśmy także Kraków i Poznań, ale wybraliśmy Warszawę, gdzie oczekujemy atrakcyjnych marż, nawet powyżej 20% brutto" - powiedział Laufer w rozmowie z ISBnews.

Prezes dodał, że spółka prowadzi rozmowy temat zakupu kolejnych działek w Warszawie na Mokotowie i na Woli. "Trwają analizy techniczne i prawne. Być może w ciągu kilku najbliższych miesięcy te transakcje będą finalizowane. Drugim miastem, gdzie rozmawiamy nt. konkretnych działek jest Wrocław" - powiedział.

"Na koniec roku mieliśmy ponad 30 mln zł środków własnych, chcemy to uzupełnić ewentualnie środkami zewnętrznymi po to, żeby zrealizować zakupy - tu myślimy o obligacjach" - wyjaśnił Laufer.

Dodał, że emisja byłaby niepubliczna. "Ostatnio emisje były na 20-50 mln zł, kolejne będą zależeć od potrzeb w zakresie gruntów" - podsumował.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka skupia obecnie swoją działalność na rynku wrocławskim.