"Podwyższenie odbyło się poprzez emisję 19 990 000 akcji imiennych zwykłych serii B w drodze subskrypcji prywatnej skierowanej wyłącznie do Vistuli. Ustalona cena emisyjna wynosi 13,78 zł za każdą akcję serii B. Akcje zostały objęte w zamian za wkład niepieniężny (aport), w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa funkcjonującej w ramach przedsiębiorstwa spółki jako Jednostka Organizacyjna W.Kruk, obejmująca organizacyjnie i finansowo wyodrębniony zespół (…) w zakresie działalności jubilerskiej o wartości 275,535 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie W.Kruk zastąpił Vistulę jako kredytobiorca w umowie o kredyt B do kwoty 71,4 mln zł zawartej z PKO Bankiem Polskim.

Prezes Vistula Group Grzegorz Pilch w rozmowie z agencją ISBnews w lutym wskazywał, że grupa realizuje projekt wydzielenia W.Kruk do osobnej spółki i docelowo wprowadzenia jej na GPW w celu pozyskania kapitału na rozwój. Zapowiedział wtedy, że Vistula Group chce, żeby sieć jubilerska W.Kruk rozwijała się w tempie 5-6 salonów rocznie w podstawowym scenariuszu i nawet do 15 salonów rocznie po planowanej ofercie publicznej i wejściu na GPW w 2016 roku.

Vistula Group S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn. Od 2000 r. podstawą strategii spółki jest koncentracja wokół funkcji "operatora" marek, projektanta odzieży i dystrybutora na rynku detalicznym.