Pamiętajmy, że wczoraj skończył się japoński rok obrachunkowy. Wczorajsze minimum stanowiło test zniesienia Fibonacciego o 61,8% z fali rajdu od minimum poniżej poziomu 127,00; inwestorzy czekają na przełamanie obszaru 129,00, aby potwierdzić możliwość ponownego testu tych minimów.

EUR/GBP

Para EUR/GBP potwierdza, że osiągnęła już wierzchołek konsolidacji: znajdujemy się ponownie poniżej poprzedniego maksimum i poziomu próby uzyskania wsparcia po piątkowym odbiciu w okolicach poziomu 0,7265. Można się spodziewać zamknięcia na tych poziomach bądź niżej i należy bacznie obserwować obszar 0,7200, a nawet 0,7155, który stanowi zniesienie Fibo o 61,8% z fali konsolidacji znajdującej się wyżej.

AUD/USD

Para AUD/USD jest nadal słaba ze względu na fakt, iż rynek spodziewa się cięcia stóp przez Reserve Bank of Australia w przyszłym tygodniu. Czy para ta będzie dążyć do nowych minimów cyklu, czy też w perspektywie krótkoterminowej będzie nadmiernie wyprzedawana? 

Wczorajsze najważniejsze wydarzenia na rynkach walutowych: 

• Wczoraj był ostatni dzień kwartału, a równocześnie ostatni dzień japońskiego roku obrachunkowego. JPY był jedną z najmocniejszych walut, spychając parę USD/JPY z powrotem poniżej poziomu 120,00, a parę EUR/JPY poniżej wsparcia na poziomie 129,00 w ciągu dnia, ponieważ apetyt na ryzyko przez większą część sesji europejskiej był niewielki.

• Euro było słabe we wszystkich parach po tym, jak negocjacje na linii Grecja-wierzyciele utknęły w martwym punkcie; pary EUR/GBP i EUR/USD przełamały poziom wsparcia i zmierzają w kierunku minimów przedziału ustalonych w tym miesiącu.

• CAD stracił na wartości, jednak podjął próbę powrotu w efekcie lepszego, niż przewidywano odczytu PKB. Niewielki spadek w parze USD/CAD może zapowiadać nowy test maksimów cyklu powyżej poziomu 1,2800. Wsparcie w tej parze znajduje się obecnie w rejonach obszaru 1,2600/50.

• Ceny złota i srebra odnotowały odbicie po stosunkowo stabilnej konsolidacji, ponieważ byki czekają na kontynuację rajdów, aby uzyskać potwierdzenie najnowszych trendów rosnących w najbliższych dniach.