"Dzięki m.in. środkom finansowym z emisji akcji przed wejściem na NewConnect realizujemy centrum logistyczne, które oddamy do użytku w III kwartale. To istotny czynnik naszego wzrostu. Przejście na rynek główny mogłoby się odbyć za 2 do 3 lat i wiązałoby się z nowym programem inwestycyjnym, np. budową i umaszynowieniem zakładu paczkowania, co pozwoliłoby na zwiększenie mocy i poprawę rentowności. Jednak ewentualne decyzje co do dalszych inwestycji mogłyby zapaść pod koniec roku" - powiedział ISBnews Strużyna.

Realizowane centrum logistyczne da spółce 7,5 tys. m2 powierzchni magazynowej. Wartość inwestycji to ok. 17 mln zł.

Według słów prezesa Bio Planet, inne priorytety to umacnianie pozycji spółki i jej marki w segmencie żywności ekologicznej, zwiększenie sprzedaży produktów świeżych (warzyw, owoców, nabiału), czy rozpoczęcie eksportu.

W ubr. firma miała 63 mln zł przychodów i 1,5 mln zł zysku netto.

Bio Planet zadebiutował na NewConnect jako 429. emitent oraz 2. debiut w 2015 roku.

Bio Planet jest liderem rynku polskiego w zakresie konfekcjonowania i dystrybucji żywności ekologicznej. Firma od blisko 10 lat paczkuje certyfikowane produkty ekologiczne w zakładzie konfekcjonowania w Wilkowej Wsi. W ofercie posiada ponad 2 tys. produktów umożliwiających kompleksowe zaopatrzenie każdego odbiorcy oferującego żywność bio.