GetBack wspólnie z amerykańską firmą PRA Group oraz polskim partnerem Kredyt Inkaso zakupił pod koniec 2014 r. portfele od Getin Noble Banku o wartości nominalnej 2 mld zł. W październiku 2014 r. GetBack kupił kolejny portfel - od Raiffeisen Polbank - o wartości nominalnej 1,7 mld zł.

Według danych GetBack, firma osiągnęła w 2014 r. pierwsze miejsce w Polsce pod względem wartości nominalnej wierzytelności przyjętych w zarządzanie.

"Rynek wierzytelności w Polsce jest coraz bardziej dynamiczny i złożony. Jak informuje w swoim raporcie BIG InfoMonitor, na przestrzeni ostatnich trzech lat łączna kwota przeterminowanego zadłużenia Polaków wzrosła o 27,8% i osiągnęła w 2014 roku kwotę prawie 42 mld zł" - czytamy w komunikacie.

W listopadzie 2013 r. GetBack uruchomił fundusz o nazwie UFK Perspective, który do dziś zgromadził aktywa warte 600 mln zł. W ciągu 12 miesięcy wzrost jednostki tego funduszu wyniósł 32%. Obecnie zarząd GetBack szacuje, że UFK Perspective może przynieść wzrost na poziomie 12%. Firma uruchomiła kolejne projekty inwestycyjne o nazwach New Horizon, World One i Capital +.

GetBack S.A. to jeden z liderów polskiego rynku windykacji. Firma powstała w lutym 2012 r. , a w lipcu 2014 r. firmę przejęła grupa Idea Bank. GetBack dysponuje własną kancelarią prawną. Od marca 2014 roku firma GetBack jest także obecna na rynku rumuńskim.