„Prace nad ostatnią częścią wiedźmińskiej trylogii dobiegają końca, ale to jeszcze nie koniec naszych najbliższych planów związanych z tym światem. Po raz pierwszy zaoferujemy graczom ogromną dodatkową zawartość, która nie tylko zintensyfikuje ich doznania związane z Wiedźminem 3, ale również pozwoli nam animować życie naszego flagowego tytułu na długo po jego premierze. Ogłoszone dzisiaj dodatki to dwa mniejsze, ale wysokiej jakości produkty zapowiadane w strategii Grupy CD Projekt na lata 2013-2016" – powiedział Kiciński, cytowany w komunikacie.

Serca z Kamienia to kilkunastogodzinne przygody, które zabiorą graczy do Ziem Niczyich oraz Oxenfurtu, gdzie wciągnięty w mroczną intrygę Geralt spotka tajemniczego Pana Lusterko. Natomiast Krew i Wino to ponad dwudziestogodzinna historia osadzona w zupełnie nowym regionie świata Wiedźmina - Toussaint. W krainie nietkniętej wojną, gdzie atmosfera beztroski i hulanek jest jedynie przykrywką dla krwawego sekretu, Geraltowi przyjdzie stawić czoła złu, które jest w stanie zwalczyć tylko wiedźmin.

W sumie obydwa dodatki zaoferują graczom ponad trzydziestogodzinną rozgrywkę oraz zupełnie nową zawartość, przedmioty, przeciwników, wprowadzą nowych bohaterów i postaci znane i lubiane przez fanów uniwersum. Pakiet dodatków jest od dzisiaj dostępny w cyfrowej przedsprzedaży w wersji na komputery PC na platformach: GOG, Steam i cdp.pl.

Oprócz Serca z Kamienia oraz Krwi i Wina spółka oferuje graczom 16 bezpłatnych DLC do Wiedźmina 3, które będą dostępne dla każdego nabywcy Dzikiego Gonu. Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje 19 maja 2015 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. 

>>> Czytaj też: Zombie w melonikach? Wielka Brytania szykuje ulgi podatkowe dla „brytyjskich” gier