Według tej firmy, coraz większa depolaryzacja graczy oraz niewysokie tempo wzrostu zamożności społeczeństwa będą jednymi z hamulców dla całego perspektywicznego rynku, który pomimo tych przeszkód w najbliższych latach będzie zyskiwał na wartości.

Według najnowszych prognoz PMR, rynek HoReCa. "Prognozy na najbliższe lata pokazują dalszy wzrost rynku HoReCa z najlepszym okresem około 2017 roku. Warto podkreślić, że rynek ten będzie i tak stabilnie z roku na rok umacniał swoją wartość, szczególnie w segmentach cateringu i gastronomii hotelowej" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi "Rynek HoReCa w Polsce 2015. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2015-2020". 

>>> Czytaj też: Kulinarny biznes w Polsce. Jak zacząć i ile potrzeba na start [WIDEO]

Wstępne szacunki Ministerstwa Sportu i Turystyki wskazują, że w 2014 roku do Polski przyjechało około 16,4 mln turystów zagranicznych, czyli prawie 4% więcej niż rok wcześniej. Różnego typu wydarzenia sportowe, czy kulturalne, a także niestabilna sytuacja w części krajów turystycznych znacząco polepszają sytuację Polski i jej obraz wśród osób z zagranicy, podkreśla PMR. 

PMR ocenia, że zeszły rok okazał się również bardzo dobry, co do liczby założonych nowych firm trudniących się cateringiem, jak pokazują dane GUS.

"Także był to bardzo dobry rok ze względu na otwarcia nowych hoteli. Także te dwa czynniki pokazują, że cały rynek ma duży potencjał, a konkurencja na nim będzie pozytywnym czynnikiem wpływającym na rozwój tego rynku" - podsumowuje PMR.