W tym okresie szacunkowe przychody handlowe ze sprzedaży towarów i usług wyniosły ok. 2.230 mln zł, co oznacza wzrost o 36,2 proc. r/r, podała spółka.

Jak podano, w samym I kwartale kalendarzowym (czwartym obrachunkowym spółki) szacunkowy zysk handlowy wyniósł 38,8 mln zł, co oznacza wzrost o 16,4% r/r. Szacunkowe przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły 579,5 mln zł, co oznacza wzrost o 29,4% r/r.

"Emitent zakończył poprzedni rok obrachunkowy rekordowym poziomem sprzedaży i dochodów handlowych, zatem przewiduje istotną poprawę zysków operacyjnych oraz EBITDA w odniesieniu do wyników poprzedzającego roku obrachunkowego. W I kwartale kalendarzowym 2015 nie nastąpiły żadne wydarzenia, które mogą skutkować istotnymi dochodami lub kosztami o charakterze jednorazowym bądź koniecznością zawiązania rezerw bilansowych" - czytamy w komunikacie.

Dane pochodzą  z systemów sprzedaży, z uwzględnieniem prognoz dotyczących otrzymania bonusów, premii posprzedażnych, ale bez uwzględniania funduszy marketingowych od producentów na częściowe refinansowanie działań promocyjnych.

Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Komputronik, do której należy również Komputronik Biznes sp. z o.o., Komputronik API sp. z o.o., Benchmark sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o. i niemiecka Komputronik GmbH.