Inwestycja o wartości ok. 20 mln zł wzmocni pozycję polskiej spółki w czołówce nie tylko dystrybutorów, ale również producentów branży e-papierosów na rynku Unii Europejskiej.

Nowa inwestycja eSmoking World jest jedną z najnowocześniejszych instalacji technologicznych tego typu na świecie. Zastosowano w niej autorskie rozwiązania techniczne i systemy kontroli jakości zaprojektowane przez zespół polskich ekspertów eSmoking Institute z Poznania, który od 2013 r. prowadzi badania zawartości płynów nikotynowych i aerozoli wytwarzanych w e-papierosach.

- Zgodnie z nowymi przepisami znowelizowanej dyrektywy tytoniowej wszystkie podmioty wprowadzające e-papierosy i płyny nikotynowe będą w pełni odpowiedzialne za bezpieczeństwo produktów, w tym za jakość stosowanych w nich składników. Większość płynów sprowadzanych spoza UE i wszystkie wytwarzane tzw. metodą garażową, nie przebadanych i nie rejestrowanych zgodnie z nowymi standardami zostanie wycofana z rynku. Dzięki nowej inwestycji jesteśmy w stanie zagwarantować wszystkim naszym partnerom produkty o gwarantowanej jakości i bezpieczeństwie – mówi Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy eSmoking World. Firma jest największym w Polsce dostawcą e-papierosów do sieci sprzedaży FMCG oraz sklepów typu convenience. Według naszych informacji dokonuje również szeregu akwizycji punktów sprzedaży, zlokalizowanych głownie w największych centrach handlowych.

Obecnie w Polsce e-papierosy stosuje 1,8 mln użytkowników. Zakład produkcyjny eSmoking World o wydajności ponad 4 mln opakowań płynów nikotynowych miesięcznie rozpocznie produkcje już pod koniec tego miesiąca. Oprócz produkcji na potrzeby własnej sieci ponad 900 sklepów specjalistycznych eSmoking World, nowy zakład będzie produkował również polskie płyny nikotynowe na rzecz marek OEM innych europejskich dystrybutorów e-papierosów, którzy w związku z implementacją przepisów Dyrektywy Tytoniowej rezygnują z zakupów u chińskich dostawców płynów nikotynowych.

>>> Polecamy: Biznes made in Poland - największa fabryka nielegalnych papierosów