Oferta publiczna Uniwheels obejmie 2,4 mln akcji nowej emisji oraz 2,4 mln akcji sprzedawanych przez Uniwheels Holding Ltd. Maksymalna wartość oferty to ok. 547,5 mln zł, z czego spółka może pozyskać do ok. 271 mln zł.

"Cena Akcji Oferowanych nie będzie wyższa niż 119 zł za jedną akcję oferowaną i będzie jednakowa w przypadku nowych akcji oraz akcji sprzedawanych i dla wszystkich inwestorów" – czytamy w komunikacie.

Ostateczna liczba akcji oferowanych zostanie określona w dniu ustalenia ceny za jedną akcję  (23 kwietnia). Oferta składać się będzie z oferty publicznej skierowanej do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce oraz oferty prywatnej skierowanej do inwestorów instytucjonalnych poza Stanami Zjednoczonymi, podano także.

Spółka planuje wykorzystać środki pozyskane z emisji do częściowego sfinansowania budowy nowego zakładu produkcyjnego w Polsce.

Grupa Uniwheels jest producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów oraz jednym z największych w Europie dostawców felg dla producentów samochodów. Przychody grupy Uniwheels w 2013 roku wyniosły 337,2 mln euro. Grupa posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: dwa w Polsce (oba w Stalowej Woli) oraz jeden w Niemczech (w Werdohl). Dwie fabryki zlokalizowane w Stalowej Woli odpowiadają za ok. 83% całej produkcji grupy i zatrudniają 1800 osób. W 2014 r. grupa sprzedała ponad 6 mln felg wyprodukowanych w zakładach zlokalizowanych w Polsce.