- Stanisław Wierzbicki obejmuje funkcję prezesa w chwili, gdy Matras posiada niemal 180 księgarń zlokalizowanych w ponad 70 miejscowościach. W ubiegłych trzech latach Matras S.A. rozwinął sprzedaż w swojej księgarni internetowej matras.pl. Czytelnicy znajdą w Matrasie nie tylko bestsellery i nowości, ale także pozycje niszowe i poszukiwane przez koneserów - czytamy w komunikacie.

Stanisław Wierzbicki od 17 lat jest związany z sektorem handlu detalicznego. Pracował dla największych firm branży, takich jak francuska Grupa Casino i brytyjskie Tesco. Rozwijał w nich działy operacyjne, inwestycji i rozwoju nowych formatów. Jest założycielem i członkiem zarządu fundacji Wolna Szkoła, prowadzącej szkołę demokratyczną na warszawskim Ursynowie i wspierającej edukację alternatywną.

Rada nadzorcza powołała na nowego członka zarządu Matras S.A Przemysława Podsiadłego, obecnego dyrektora logistyki.

Matras współpracuje na stałe ze 120 księgarniami niezależnymi, zaopatruje około 100 bibliotek oraz dostarcza książki do 1500 księgarń i 1900 innych odbiorców (szkoły, instytucje publiczne, firmy) oraz współpracuje z ok. 1500 wydawcami. 

>>> Polecamy: Polska poza Azjatyckim Bankiem Inwestycji? Korea Płn. i Tajwan na pewno