Nieudolność uczelni wyższych kosztuje państwo 12 mld zł rocznie

14 kwietnia 2015, 13:52 | Aktualizacja: 14.04.2015, 14:10
Źródło:IAR

Niedopasowanie programów nauczania na wyższych uczelniach do potrzeb rynku pracy oznacza bezpośrednią stratę dla państwa w wysokości 12 miliardów złotych rocznie.

Reklama

Komentarze (3)

 • ffff(2015-04-14 14:49) Zgłoś naruszenie 10

  Widzicie do czego doprowadziło wysłanie wszystkich na studia na tak niewielkim rynku jak Polska? do katastrofy , która będzie zbierać kolosalne żniwa. Tak się skończyło sprzedawanie dyplomów na lewo i prawo. To było przeciez do przewidzenia, ale poszło o łatwy i szybki zarobek

  Odpowiedz
 • lknlnj(2015-04-14 18:14) Zgłoś naruszenie 00

  ale jaka nieudolnośc. uczą? uczą! o co wam chodzi? zamiast zganiac na uczelnie i bezrobotnych że są nieukami zacznijcie tworzyć miejsca pracy to nagle okaże się czy faktycznie jest taki brak w edukacji ... to co się dzieje dziś woła o pomstę do nieba. na jedną ofertę aplikuje kilka tysięcy osób W JEDEN DZIEŃ! sic! to co może zrobić właściciel firmy? no będzie wymagał coraz więcej.. normalne. wybierze tego który bedzie miał 10 tytułów doktora, 50letnie doświadczenie na 20 stanowiskach majac 18 lat najlepiej. nigdy w ciążę nie zajdzie bo będzie gejem albo bez jajników czyco tam jeszcze i będzie znał arabski chiński indyjski i telugu w stopniu doskonałym w mowie i piśmie. będzie robil za stażowe (miskę ryżu) 24 hodziny na dobę tak więc CO MA DO TEGO POZIOM EDUKACJI? WYKSZTAŁCENIE? WIEDZA? NIC!

  Odpowiedz
 • KapitanSz(2015-04-15 01:23) Zgłoś naruszenie 00

  No nic nowego nie ukryli, ale jak ma być lepiej jak na studia doktoranckie idą ludzie z czystym dyplomem bez doświadczenia w biznesie? Jak na uczelni ekonomicznej przedsiębiorczości ma uczyć człowiek który w życiu nie przepracował pół roku w firmie? Streszczenie 5 książek to sobie każdy student potrafi przeczytać.
  Jak ma być lepiej jak płaci się uczelni od głowy, a nie od wyników i poziomu absolwentów? Większość państwowych uczelni powinna mieć 1/3 obecnych studentów i dostawać tyle samo pieniędzy z systemu to może by w końcu była normalność w edukacji wyższej. Po co nam tyle magistów jak nie ma komu robić prostych prac i hydraulik już powoli bierze ponad 100zł za godzine roboty, a wszyscy magistrzy pojadą do UK pracować na zmywaku?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze